fbpx
Pozostałe dyscypliny

NA ŻYWO: Halowe Mistrzostwa Polski, dzień pierwszy

Czas poznać halowych mistrzów Polski! (fot. Agnieszka Krawczyk/chillitorun.pl)
NA ŻYWO: Halowe Mistrzostwa Polski, dzień pierwszy
Mateusz Bąk
REAKCJE

Przed nami kolejna wielka impreza lekkoatletyczna! Przez najbliższe dwa dni w Arenie Toruń rywalizować będą najlepsi polscy lekkoatleci o medale Halowych Mistrzostw Polski. Sportowcy z 85 klubów z całej Polski powalczą o odznaczenia krajowego czempionatu, a niektórzy także o prawo startu w Halowych Mistrzostwach Europy. Zapraszamy do śledzenia nasze relacji live. Uwaga – strona nie wymaga odświeżania! Aktualizacja następuje po 30 sekundach.

TORUNHMP2017-1000x600

19:40 Nasza relacja dobiegła końca. Na kolejną zapraszamy już jutro od godziny 15:45! Wcześniej, bo od godziny 11:00, walkę o medale rozpoczną wieloboiści. Za uwagę dziękuje Mateusz Bąk.

DSC01334

(fot. Krzysztof Maliszewski/chillitoruń.pl)

19:17 Ewa Swoboda z najlepszym wynikiem w tym sezonie! Najszybsza Polka przebiegła dystans w czasie 7.15. Na drugim miejscu finiszowała Agata Forkasiewicz (7.32), a trzecie miejsce zajęła Anna Kiełbasińska (7.33).

19:14 Zakończyły się dekoracje. Przed nami wisienka na torcie pierwszego dnia Halowych Mistrzostw Polski – bieg na 60 metrów kobiet!

18:58 Za nami finał biegu na 60 metrów mężczyzn. Pierwsze miejsce zajął reprezentant Zawiszy Bydgoszcz Remigiusz Olszewski (6.69)! Drugi był Artur Zaczek, a trzeci Dominik Kopeć. Obaj uzyskali czas 6.78. Wszyscy medaliści polepszyli swoje rekordy życiowe. Niestety Olszewskiemu zabrakło 1 sekundy do awansu na Halowe Mistrzostwa Europy. W programie dzisiejszych zawodów pozostał już tylko finał biegu na 60 metrów pań.  Ten odbędzie się o godzinie 19:16.

18:53 Także w trójskoku mężczyzn poznaliśmy rozstrzygnięcia. Złotym medalistą Adrian Świderski (16.38). Drugie miejsce zajął Jakub Andrzejczak (15.76), a trzecie Bartosz Bonecki (15.51).

DSC01072

(fot. Krzysztof Maliszewski/chillitoruń.pl)

18:50Swój dzisiejszy występ oceniam trochę gorzej niż zeszłotygodniowy na mityngu Copernicus Cup. – powiedziała Anna Jagaciak Michalska, halowa mistrzyni Polski w trójskoku. – Te 17 centymetrów można uznać za mały wypadek przy pracy, bo czuję, że moja forma mimo wszystko wchodzi na coraz wyższe obroty i mam nadzieję, że do Halowych Mistrzostw Europy będzie jeszcze lepiej. Najbliższe dwa tygodnie przeznaczam na porządny trening i mam nadzieję na walkę o jak najlepszy wynik w Belgradzie. Na razie trochę asekuracyjnie mówię, że satysfakcjonowałby mnie już sam udział w finale, ale miejmy nadzieję, że będzie to wynik w okolicy piątego, szóstego miejsca. Nie chciałabym żeby ktoś mnie źle zrozumiał, ale jednak sezonu halowego nie traktuję aż tak poważnie jak sezon letni. Jestem taką zawodniczką, która najpierw musi się oskakać i to zawsze w drugiej części sezonu osiągam najlepsze wyniki.
18:46 Katarzyna Golba mistrzynią Polski w chodzie na 3000 metrów. Zawodniczka AZS AWF Katowice pokonała dystans w czasie 13.17.8. Drugie miejsce zajęła Agnieszka Ellward, a trzecie Joanna Bemowska.
DSC01114

(fot. Krzysztof Maliszewski/chillitoruń.pl)

18:40 Po zaciętej walce wreszcie znamy zwyciężczynie konkursu skoku o tyczce pań. Po udanej próbie na wysokość 4.20 zwyciężyła Kamila Przybyła! Justyna Śmietanka musi zadowolić się srebrem. Zawodniczka AZS AWF Warszawa skoczyła na wysokość 4 metrów. Trzecie miejsce z wynikiem 3.90 zajęła Agnieszka Kaszuba.

18:34 W rywalizacji trójskoczków rozpoczęła się czwarta seria. Po trzech próbach prowadzi Adrian Świderski. Reprezentant WKS Śląsk Wrocław skoczył na odległość 16.01.

DSC01164

(fot. Krzysztof Maliszewski/chillitoruń.pl)

18:26 Za nami eliminacje na 60 metrów kobiet. Pierwszy bieg wygrała Agata Forkasiewicz (7.28). W drugim wyścigu swobodnie jako pierwsza do mety przybiegła Ewa Swoboda. Uczestniczka Copernicus Cup pokonała dystans w czasie 7.27. Do finału zakwalifikowały się także Anna Kiełbasińska, Klaudia Konopko, Karolina Zagajewska i Kamila Ciba.

18:19 Sylwester Bednarek mistrzem Polski w skoku wzwyż! Zawodnik RKS Łódź pokonał rywala na wysokości 2.25. Srebrny medal wywalczył Nrobert Kobielski, który wynikiem 2.22 wyrównał swój rekord życiowy. Brąz powędrował do Igora Kopali (2.16).

DSC01055

(fot. Krzysztof Maliszewski/chillitoruń.pl)

18:09 Poznaliśmy rozstrzygnięcia w biegach eliminacyjnych na 60 metrów mężczyzn. Swoje biegi zwyciężyli Grzegorz Zimniewicz (6.83), Dariusz Kuć (6.82) i Remigiusz Olszewski (6.74). Do finału zakwalifikowali się także Dominik Kopeć, Dawid Olszowy, Dominik Staśkiewicz.

18:05 Powoli dobiega końca konkurs skoku o tyczce pań. O złoto powalczą Justyna Śmietanka i Kamila Przybyła. Obie zawodniczki zaliczyły próbę 4 m.

DSC00962

Sylwester Bednarek nowym mistrzem Polski w skoku wzwyż! (fot. Krzysztof Maliszewski/chillitoruń.pl)

17:55 W konkurencji skoku wzwyż bardzo dobre próby zaliczył Sylwester Bednarek. Reprezentant RKS Łódź bez problemów pokonał cztery wysokości, kończąc na 222 cm. Tuż przed chwilą taki sam rezultat osiągnął Norbert Kobielski! to między nimi rozegra się walka o złoty medal! Tym czasem trwają eliminacje biegu na 60 metrów mężczyzn.

17:42 Chód na 5000 metrów ze zdecydowaną przewagą wygrywa Dawid Tomala. Zawodnik AZS AWF Katowice pokonał dystans w czasie 19.35.4. Drugie miejsce zajął Rafał Augustyn, a trzecie Rafał Fedaczyński.

DSC01008

(fot. Krzysztof Maliszewski/chillitoruń.pl)

 17:32 Jednocześnie rozgrywany jest konkurs skoku o tyczce pań. Cztery zawodniczki zaliczyły wysokość 3.80 – Wiktoria Wojewódzka, Agnieszka Kaszuba, Julia Ryczak i Paulina Hnida. Poprzeczka zostaje podwyższona o 10 centymetrów. Tym czasem w wyścigu chodziarzy prowadzi Dawid Tomala.

17:27 Dobiegł końca konkurs trójskoku pań. Na prowadzeniu utrzymała się Anna Michalska Jagaciak. Zawodniczka AZS-u Poznań najdalej skoczyła w czwartej próbie (13.80). Drugie miejsce zajęła Justyna Ostrowska (13.07), a trzecie Anna Klijan (12.73). Tymczasem na dystansie 5000 metrów rywalizują chodziarze. W stawce jest tylko trzech zawodników, a zatem każdy ma zapewniony medal.

DSC00946

(fot. Krzysztof Maliszewski/chillitoruń.pl)

17:14 Przypomnijmy, że Marcin Lewandowski zaangażował się w pomoc dla chorej Zuzi Wachowicz, a wszystkie pieniądze przyznane za start w Copernicus Cup przekaże na niezbędną do ratowania dziewczynki operację. – Rozgłos był bardzo duży, taki na jaki liczyłem – dodaje Lewandowski. – Niestety ten rozgłos nie odzwierciedlił oczekiwanych wpłat na konto Zuzi. Szkoda, brakuje jeszcze dużo pieniędzy, ale rodzice Zuzi ciągle mocno walczą. Ja też staram się pomóc jak tylko mogę. Czekam jeszcze na swoje wynagrodzenie za udział w Copernicus Cup, które tak jak obiecałem w całości oddam Zuzi. Na chwilę obecną uzbierane jest około 60% wymaganej kwoty, a wciąż brakuje 50 tysięcy złotych, więc proszę kibiców, aby w miarę możliwości dołożyli do tego dowolną cegiełkę. Miejmy nadzieję, że niedługo doczekamy się operacji, która jest jej bardzo potrzebna, a czasu jest coraz mniej.

17:45 Poznaliśmy także rozstrzygnięcia w konkursie w pchnięciu kulą pań. Złotą medalistką została Paulina Guba (17.99). Srebro wędruje do Agnieszki Maluśkiewicz (17.06), a brąz do Klaudii Kardasz (16.86).

17:02 Katarzyna Broniatowska halową mistrzynią Polski w biegu na 1500 metrów. Zawodniczka AZS AWF Kraków osiągnęła rezultat 4.18.01. Srebro wywalczyła Karolina Giza, a brąz Monika Hałasa.

DSC00866

(fot. Krzysztof Maliszewski/chillitoruń.pl)

16:51 Bieg rozegrałem idealnie taktycznie, tak jak miało być – powiedział Marcin Lewandowski. – Spokojne rozpoczęcie z tyłu, bez udziału w przepychankach, potem wyjście na pierwszą pozycję. Nie po to by narzucać jakieś specjalnie wysokie tempo, tylko po to żeby mieć bezpieczną pozycję i biec swoim rytmem. Wszystko zrealizowałem książkowo. Jutrzejszy bieg na 800 metrów odpuszczam. Zostało 14 dni do Halowych Mistrzostw Europy i na ten czas, że tak powiem się chowam. Spróbuję jak najlepiej ten czas wykorzystać. Na mistrzostwach dam z siebie wszystko, na bieżni zostawię serce. Jaki wynik mi to da? Zobaczymy.

DSC00954

(fot. Krzysztof Maliszewski/chillitoruń.pl)

16:48 Wiktoria Zezula zwyciężczynią biegu na 800 metrów rozgrywanego w ramach pięcioboju! Reprezentantka Zawiszy Bydgoszcz pokonała dystans w czasie 2.25.85. Liderka pięcioboju – Weronika Grzelak zajęła drugie miejsca i to ona stanie na najwyższym stopniu podium! W klasyfikacji generalnej druga jest Patrycja Skórzewska, a trzecia Marika Marlicka. Zwyciężczyni ostatniej konkurencji – Zezula zajęła odległe siódme miejsce.

DSC00938

(fot. Krzysztof Maliszewski/chillitoruń.pl)

16:40 Trwa trzecia seria trójskoku pań. Na razie prowadzi Anna Michalska Jagaciak (13.63). Na miejscu drugim plasuje się Justyna Ostrowska (13.07), a na trzecim Anna Klijan (13.73). Właśnie rozpoczęła się ostatnia konkurencja pięcioboju kobiet – bieg na 800 metrów.

16:31Naprawdę nie wiem co powiedzieć, jestem przeszczęśliwa i bardzo zmęczona po tym biegu. – powiedziała Klaudia Siciarz, mistrzyni Polski w biegu na 60 metrów przez płotki oraz halowa rekordzistka świata. – Nie spodziewałam się aż takiego wyniku. Wywalczyłam minimum na Halowe Mistrzostwa Europy, ale jednak na nie nie jadę. To jest decyzja moja i trenerki. Nawet ten wynik tego nie zmieni. Muszę nadrobić zaległości z poprzedniego sezonu letniego, przede wszystkim poprawić bieg do pierwszego płotka, bo z tym jest jeszcze problem. Na razie nie mam szczególnych celów i marzeń. Po dzisiejszym starcie na pewno wyznaczę sobie takie, aby współgrały z moim rekordem.

DSC00964

(fot. Krzysztof Maliszewski/chillitoruń.pl)

16:25 Marcin Lewandowski mistrzem Polski na 1500 metrów! Długo napierał Artur Ostrowski, ale z czasem inicjatywę zaczął przejmować wicemistrz Europy. Lewandowski przyspieszył na ostatnim okrążeniu i pewnie wygrał z czasem 3.49.11. Tym samym zawodnik Zawiszy Bydgoszcz zdobył pierwszy medal dla naszego regionu!

DSC00813

(fot. Krzysztof Maliszewski/chillitoruń.pl)

16:20 W pierwszej serii najdalej pchała Paulina Guba (17.99). Zawodniczka Startu Otwock wyprzedziła drugą Klaudie Kardasz o ponad metr. A przed nami finał biegu na 1500 metrów. Zdecydowanym faworytem Marcin Lewandowski!

16:10 Do rywalizacji przystąpiły właśnie kulomiotki. O medale powalczy 9 zawodniczek. Z kolei o 16:15 ruszy konkurs w trójskoku pań.

DSC00759

Klaudia Siciarz jest w wyśmienitej formie! (fot. Krzysztof Maliszewski/chillitoruń.pl)

16:03 Niesamowita Klaudia Siciarz ustanowiła halowy rekord świata! W finale biegu na 60 metrów przez płotki zawodniczka AZS AWF Kraków zwyciężyła z czasem 8 sekund! Srebrny medal wywalczyła Karolina Kołeczek (8.06). Obie zawodniczki uzyskały minimum na mistrzostwa Europy! Na trzecim stopniu podium stanie Urszula Bhebhe (8.41). 

DSC00748

(fot. Krzysztof Maliszewski/chillitoruń.pl)

15:55 Na ceremonii otwarcia przemówienie wygłosił zastępcza prezydenta Michała Zaleskiego, Zbigniew Fiderewicz oraz prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, Henryk Olszewski.

15:39 Po krótkiej przerwie, o godzinie 15:45 odbędzie się ceremonia otwarcia 61. PZLA Halowych Mistrzostw Polski.

IMG_3394

(fot. Agnieszka Krawczyk/chillitoruń.pl)

15:35 Tym czasem dobre wieści docierają do nas z Birimingham. Joanna Jóźwik zwyciężyła wyścig na 800 metrów z czasem 2.01.14! Polka wygrała z dużą przewagą i umocniła się na prowadzeniu w cyklu IAAF World Indoor Tour!

IMG_3402

(fot. Agnieszka Krawczyk/chillitoruń.pl)

15:29 Konkurs skoku w dal rozstrzygnięty! Zwyciężczynią Weronika Grzelak. Zawodniczka Górnika Wałbrzych skoczyła na odległość 5.98 i ze znaczną przewagą pokonała rywalki. Na miejscu drugim ostatecznie uplasowała się Patrycja Skórzewska, która wynikiem 5.74 poprawiła swój rekord życiowy. Trzecia była Marika Marlicka (5.72), która również polepszyła swoją „życiówkę”.

IMG_3428

(fot. Agnieszka Krawczyk/chillitoruń.pl)

15:17 Anna Kazimierczak skacze na odległość 5.70 i ustanawia swój nowy rekord życiowy. Zawodniczka Warszawianki Warszawa utrzymuje się na trzecim miejscu. Na czele dalej Weronika Grzelak, a na pozycję drugą awansowała Patrycja Skórzewska (5.74).

15:07 Do rywalizacji powróciły pięcioboistki. Po pierwszej kolejce konkursu skoku w dal prowadzi Weronika Grzelak (5.98). Druga jest Marika Marlicka (5.67), a trzecia Anna Kazimierczak (5.59). Trwa druga seria.

IMG_3362

(fot. Agnieszka Krawczyk/chillitoruń.pl)

15:00 Marek Pilichowski zwycięzcą konkursu w pchnięciu kulą rozgrywanego w ramach siedmioboju mężczyzn! Reprezentant AZS AWF Wrocław zakończył na wysokości 202 cm, zostawiając w tyle konkurencję. Drugi był Rafał Abramowski (193), a trzeci Krzysztof Miara (187).

IMG_3378

(fot. Agnieszka Krawczyk/chillitoruń.pl)

14:56 Poznaliśmy także finalistki biegu na 60 metrów przez płotki pań. Pierwszy bieg eliminacyjny wygrała Klaudia Siciarz (8.20), a drugi Karolina Kołeczek (8.20). Awans do finału uzyskały także Urszula Bhebhe, Anna Golczewska, Marlena Morton i Katarzyna Siewruk.

IMG_3350

(fot. Agnieszka Krawczyk/chillitoruń.pl)

14:43 Do finału biegu na 400 metrów awansowały Patrycja Wyciszkiewicz, Małgorzata Hołub, Iga Baumgart, Justyna Święty,  Adrianna Janowicz i Joanna Linkiweicz. Bieg finałowy odbędzie się w niedzielę o godzinie 16:30.

14:30 Faworyzowana Justyna Święty potwierdziła dobrą formę! Reprezentantka AZS AWF Katowice wygrała trzeci bieg z czasem 52.30. W czwartej serii triumfowała Iga Baumgart 52.35.

(fot. Agnieszka Krawczyk/chillitoruń.pl)

14:25 Za nami dwa biegi eliminacyjne na 400 metrów pań. W pierwszym najszybsza była Joanna Linkiewicz, która wynikiem 53.68 polepszyła swój rekord życiowy. W drugiej serii zwyciężyła Małgorzata Hołub. Zawodniczka Bałtyku Koszalin pokonała dystans w czasie 52.80. Hołub wypełniła minimum na mistrzostwa Europy! 

IMG_3340

(fot. Agnieszka Krawczyk/chillitoruń.pl)

14:20 Tymczasem siedmioboiści rywalizują w konkurencji skoku wzwyż. Przed chwilą prowadził Marek Pilichowski, który w swojej pierwszej próbie pokonał wysokość 184 cm. Do walki o zwycięstwo nagle włączyli się Rafał Abramowski i Krzysztof Miara. Reprezentanci AZS AWF Warszawa przeskoczyli wysokość 187 cm.

IMG_3309

(fot. Agnieszka Krawczyk/chillitoruń.pl)

14:06 Za nami konkurs w pchnięciu kulą w ramach pięcioboju pań. Najlepiej wypadła Patrycja Skórzewska, która dzięki świetnej trzeciej próby – 12.76 znacznie wyprzedziła rywalki. Drugie miejsce zajęła Paulina Ligarska (12.67), a trzecie Wiktoria Zezula (12.36).

13:56 Mamy dwóch zwycięzców w trzecim biegu eliminacyjnym na 400 metrów. Linie mety równocześnie przekroczyli Przemysław Waściński i Łukasz Krawczuk (47.30). Trzecie miejsce zajął Łukasz Smolnicki (48.39).

DSC00645

(fot. Krzysztof Maliszewski/chillitoruń.pl)

13:46 Znakomity rezultat ustanowił Rafał Omelko! Zawodnik AZS AWF Wrocław pokonał dystans w czasie 46.61, co jest najlepszym polskim rezultatem w tym sezonie. Omelko wypełnił minimum na mistrzostwa Europy! Drugi był Dariusz Kowalik (47.51), a trzeci Bartłomiej Chojnowski (47.80). Przed nami ostatni bieg.

13:45 Za nami pierwszy bieg eliminacyjny na 400 metrów mężczyzn. Najszybszy był Kacper Kozłowski (47.85). Drugie miejsce zajął Cezary Mirosław (48.34), a trzecie Rafał Smoleń (48.50).

IMG_3235

(fot. Agnieszka Krawczyk/chillitoruń.pl)

13:39 W programie sobotnich zmagań jest między innymi bieg na 60 metrów przez płotki pań. Walkę do samego końca zapowiada Karolina Kołeczek, która w poprzedni weekend w Toruniu wynikiem 8,05 ustanowiła swój nowy rekord życiowy. – Nie ma żadnej mowy o podejściu „na luzie” do tego turnieju – przyznaje Kołeczek. – Mam nadzieję, że uda mi się obronić tytuł mistrza Polski podczas Halowych Mistrzostwach Polski, pomimo tego, że nie jestem jeszcze w dobrym rytmie i pełnym cyklu treningowym. Jestem jednak w pełni zmobilizowana.

13:23 Za niecałe 20 minut odbędzie się bieg eliminacyjny na 400 metrów mężczyzn. Z kolei pięcioboistki powrócą do zmagań o 13:45. Wtedy odbędzie się konkurs w pchnięciu kulą.

DSC00504

(fot. Krzysztof Maliszewski/chillitoruń.pl)

13:17 Po dwóch konkurencjach w pięcioboju pań prowadzi Urszula Gardzielewska (1888 pkt). Na drugą pozycję spadła liderka po pierwszej konkurencji – Weronika Grzelak (1806 pkt). Trzecia jest Patrycja Skórzewska (1780 pkt).

IMG_3255

(fot. Agnieszka Krawczyk/chillitoruń.pl)

13:11 Dobiegł końca konkurs w pchnięciu kulą w ramach siedmioboju mężczyzn. Najdalej pchał Michał Krawczyk. Zawodnik AZS AWF Warszawa wygrał za sprawą świetnej drugiej próby (13.98). Ponadto 24-latek pobił swój rekord życiowy. Drugi był Rafał Abramowski (13.29), a trzeci Jacek Chochorowski (12.82).

DSC00725

(fot. Krzysztof Maliszewski/chillitoruń.pl)

13:01 Urszula Gardzielewska nie zdołała pokonać wysokości 183 cm. Tym samym dobiegł końca konkurs skoku wzwyż w ramach pięcioboju pań. Pierwsze miejsce bezapelacyjnie zajęła Gardzielewska (183), która z sumą punktów 1888 wysunęła się na pierwsze miejsce w generalnej klasyfikacji pięcioboju pań.

IMG_3193

(fot. Agnieszka Krawczyk/chillitoruń.pl)

12:53 W skoku wzwyż rywalki zdeklasowała Urszula Gardzielewska! Zawodniczka AZS AWF Wrocław pokonała dwie dotychczas nieosiągalne wysokości – 171 i 174 cm. W swojej trzeciej próbie po raz kolejny czystko skoczyła, tym razem na wysokość 180 cm. Teraz atakuje 183 cm.

12:44 Tymczasem do rywalizacji powrócili siedmioboiści. Za nami pierwsze próby w konkursie w pchnięciu kulą. Na prowadzeniu Rafał Abramowski 13.29. Drugi jest Jacek Chochorowski 12.82. Z zawodów wycofał się zawodnik Zawiszy Bydgoszcz Maciej Włódarski.

DSC00571

(fot. Krzysztof Maliszewski/chillitoruń.pl)

12:40 Pięcioboistki bezskutecznie atakowały wysokość 1.71. W konkursie pozostała już tylko jedna zawodniczka – Urszula Gardzielewska.

12:36 Do liderek dołączyła Marika Marlicka. Zawodniczka AZS AWF Warszawa pokonała w trzeciej próbie wysokość 168 cm, ustanawiając swój rekord życiowy.

DSC00493

(fot. Krzysztof Maliszewski/chillitoruń.pl)

12:32 W konkurencji skoku wzwyż w ramach pięcioboju pań poprzeczkę na wysokości 168 cm przeskoczyły na razie Weronika Grzelak i Patrycja Skórzewska.

DSC00629

(fot. Krzysztof Maliszewski/chillitoruń.pl)

12:26 W drugim biegu eliminacyjnym na 800 metrów ze sporą przewagą triumfował Adam Kszczot! Mistrz Europy spokojnie zaczął i znacznie przyspieszył na ostatnim okrążeniu. Kszczot osiągnął najlepszy rezultat w całych eliminacjach – 1.51.76. Z drugiego biegu do finału awansował także Artur Kuciapski (1.53.47).

IMG_3163

(fot. Agnieszka Krawczyk/chillitoruń.pl)

12:20 Za nami dwa biegi eliminacyjne na 800 metrów mężczyzn. Do finału awansuje cała czwórka z biegu pierwszego – Mateusz Borkowski (1.52.35), Jakub Bałdyka, Michał Knapik, Szymon Dobaj, oraz dwóch najszybszych z biegu drugiego.

12:14 W skoku wzwyż wieloboistek Anna Kazimierczak zalicza wysokość 150 cm w pierwszej próbie!

IMG_3149

(fot. Agnieszka Krawczyk/chillitoruń.pl)

12:12 W konkurencji skoku w dal za sprawą świetnej drugiej próby (6.97) wciąż prowadzi Jacek Chochorowski. Drugi jest Rafał Abramowski (6.92), a trzeci Krzysztof Miara (6.62).

Tym najbardziej oddanym fanom lekkoatletyki polecamy największy w Polsce portal poświęcony Królowej Sportu Na Stadiony.pl.

16700067_744479725719080_1512416191_n

 

 

 

 

12:00 Dopiero w trzeciej próbie Zezula pokonała wysokość 144 cm. Pierwszą serie zaliczyła także Patrycja Skórzewska.

DSC00428

Zwyciężczyni eliminacyjnego biegu na 800 metrów (fot. Krzysztof Maliszewski/chillitoruń.pl)

11:57 Właśnie rozpoczął się konkurs skoku wzwyż w ramach pięcioboju pań. Pierwszą próbę ma już za sobą Wiktoria Zezula. Zawodniczka Zawiszy Bydgoszcz strąca poprzeczkę na wysokości 144 cm.

11:44 Tymczasem w rywalizacji siedmioboistów trwa konkurs skoku w dal. Po pierwszych dwóch próbach prowadzi Jacek Chochorowski, który najdalej skoczył na odległość 6.97.

DSC00467

(fot. Krzysztof Maliszewski/chillitoruń.pl)

11:42 Emilia Ankiewicz zwyciężczynią drugiego biegu eliminacyjnego na 800 metrów. Zawodniczka AZS AWF Warszawa pokonała dystans w czasie 2.10.08. Druga na mecie była Anna Sabat (2.10.14), a trzecia Martyna Galant (2.10.23).

iiDSC00391

(fot. Krzysztof Maliszewski/chillitoruń.pl)

11:34 W pierwszym biegu eliminacyjnym na 800 metrów najszybsza była Paulina Mikiewicz-Łapińska (2.09.52). Drugie miejsce zajęła Oliwia Pakuła (2.09.74), a trzecie Adrianna Czapla (2.10.09). Na bieżni ustawiają się już uczestniczki biegu drugiego.

11:24 Po krótkiej przerwie odbędą się dwa biegi eliminacyjne na 800 metrów. Na starcie zabrkanie Joanny Jóźwik, która udała się do Birmingham na kolejny mityng z cyklu IAAF World Indoor Tour.

iiDSC00386

(fot. Krzysztof Maliszewski/chillitoruń.pl)

11:13 Do rywalizacji przystąpiły także pięcioboistki. W biegu na 60 metrów przez płotki zwyciężyła Weronika Grzelak (8.69), druga była Patrycja Skórzewska (8.81), a trzecia Marika Marlicka (8.85). Także w tym biegu dwie najlepsze zawodniczki polepszyły swoje „życiówki”.

IMG_3136

(for. Agnieszka Krawczyk/chillitoruń.pl)

11:10 Zmagania rozpoczęli siedmioboiści. W pierwszej konkurencji – biegu na 60 metrów najszybszy był Rafał Abramowski. Wynikiem 6.99 zawodnik AZS-AWF Warszawa ustanowił swój nowy rekord życiowy. Drugi był Krzysztof Miara (7.16), także rekord życiowy. Trzecie miejsce zajął Jacek Chochorowski (7.29).

Pozostałe dyscypliny
Mateusz Bąk
@bak_mateusz

Redaktor działu sport, news i kultura. Ukryty w cieniu potrafi nadzwyczaj niespodziewanie zaatakować i przedstawia najszybszy tekst w mieście. Zajmuje się głównie koszykówką i siatkówką, nie stroni również od wnikliwych reportaży i historycznych ciekawostek

Więcej w dziale Pozostałe dyscypliny

fot. Paweł Siczyński

Sezon hokeja na trawie na finiszu. Jak wypadł Pomorzanin?

Mateusz Bąk6 lipca 2020
DSC_4976_wynik-e1553518185455-962x600

Toruński sport kontra koronawirus. Które ekipy pozostały w grze?

Mateusz Bąk22 czerwca 2020
Fot. Paweł Siczyński

Pomorzanin zagra w Pucharze Europy!

Mateusz Bąk16 czerwca 2020
fot. Paweł Siczyński

Pomorzanin zagra o Puchar Polski

Mateusz Bąk10 czerwca 2020
DSC_6159_(Copy)

Poznaliśmy program Halowych Mistrzostw Europy

Mateusz Bąk11 maja 2020
rygielska_1_klimkiewicz

Aneta Rygielska walczy o igrzyska! Torunianka wygrywa pierwszą walkę

Mateusz Bąk14 marca 2020
DSC_5978_(Copy)

Halowe Mistrzostwa Polski w Arenie Toruń! Atrakcyjne ceny biletów

Mateusz Bąk26 lutego 2020
Fot. Paweł Siczyński

Pomorzanin zagra o złoto!

Mateusz Bąk26 lutego 2020
84301280_1111127872561213_4751607759349219328_n

Wieczór rekordów w Arenie Toruń! 6. Copernicus Cup dobiegł końca

Mateusz Bąk8 lutego 2020