Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev mistrzami Polski!

(fot. Agnieszka Krawczyk/chillitorun.pl)

W sobotę, 16 grudnia w Koszycach zakończyły się Mistrzostwa Polski 2018 w łyżwiarstwie figurowym. Impreza została rozegrana w formule Mistrzostw 4 Narodów – Polski, Czech, Słowacji i Węgier. Dobra postawa naszych łyżwiarzy dała biało-czerwonym po raz drugi z rzędu triumf w tej imprezie. Do Torunia ze złotymi medalami wróciła para Natalia Kaliszek – Maksym Spodyriev

W słowackich Koszycach, poza Polakami, rywalizowali także łyżwiarze z Czech, Słowacji i Węgier. Nasz kraj reprezentowało aż 5 solistek, 7 solistów i 3 seniorskie i 2 juniorskie pary taneczne. Tytuł Mistrzyni Polski obroniła Elżbieta Grabyszak (OUKL Molo Osiek), która w generalnej klasyfikacji 4 Narodów zajęła 4. miejsce. Wicemistrzynią Polski została Oliwia Rzepiel (UKŁF Ochota Warszawa), a brąz wywalczyła Colette Coco Kaminski (FSA Warszawa).

W kategorii solistów Igor Reznichenko (GKS Stoczniowiec) okazał się najlepszy – wywalczył nie tylko tytuł Mistrza Polski, ale także zdobył złoto w Pucharze 4 Narodów. Wicemistrzem Polski został Krzysztof Gała (MKŁ Łódź), czwarty w ogólnej klasyfikacji 4Nationals, natomiast brąz wywalczył Olgierd Febbi (MKS AXEL Toruń), dziesiąty w całych zawodach.

Wśród par tanecznych po najwyższe trofeum sięgnęła para Natalia Kaliszek/Maksym Spodyriev (MKS Axel Toruń, 162,16 pkt) – zostali Mistrzami Polski oraz zwycięzcami Pucharu 4 Narodów. Bardzo dobrze wypadła też para Justyna Plutowska/Jeremie Flemin (GKS Stoczniowiec), którzy nie tylko, że wywalczyli tytuł Wicemistrzów Polski, ale także z wynikiem 143,56 pkt. zdobyli brązowy medal Pucharu 4 Narodów. Na trzecim miejscu MP 2018 uplasowała się, debiutująca wśród seniorów para, Anastazja Polibina/Radosław Barszczak (MKS AXEL Toruń). Zdobywając 121,14 pkt ustanowiła swój nowy rekord w karierze.

W Koszycach rozegrano także konkurencję par tanecznych juniorskich, w której Mistrzostwo Polski zdobyli     Oleksandra Borysova/Cezary Zawadzki, zajmując także trzecie miejsce w 4 Nationals (100,94 pkt). Wicemistrzami została para Zuzanna Sudnik/Danylo Lykhopok, a wynik 69,98 uplasował ich na 6. miejscu ogólnej klasyfikacji 4 Nationals.