Nie tylko piątek jest dziś wielki – Kwiatkowski wygrywa ważny wyścig!

Michał Kwiatkowski znów na najwyższym stopniu podium! (fot. wikipedia)

Michał Kwiatkowski wygrywa pierwszy wyścig w barwach Sky! Torunianin okazał się najlepszy w kolarskim klasyku GP E3 Harelbeke. Tuż za Polakiem uplasował się aktualny mistrz świata – Peter Sagan

W wyścigu rozgrywanym w Belgii, kolarze mieli do pokonania ponad 206 kilometrów. Na około 30 km przed metą na atak zdecydowali się Michał Kwiatkowski i Peter Sagan. Były i obecny mistrz świata oderwali się od peletonu i w najlepszym momencie mieli 37 sekund przewagi nad resztą stawki. Na ostatnich kilkuset metrach wyścigu Polak mocniej nacisnął na pedały i zdecydowanie odjechał Saganowi.

– Pracowaliśmy zgodnie z Peterem, wróciły wspomnienia z Włoch – powiedział na mecie stacji Eurosport Kwiatkowski. – Czułem, że mam mocne nogi i wiedziałem, że wcześniej muszę zaatakować, bo Peter jest bardziej dynamicznym i szybszym kolarzem na finiszu. Zaatakowałem i nie oglądałem się za siebie.

Było to pierwsze zwycięstwo “Kwiatka” w tym roku. Po raz ostatni Torunianin wygrał wyścig 19 kwietnia 2015 roku. Miało to miejsce podczas równie prestiżowego Amstel Gold Race. Dzisiejszy wyścig był przedsmakiem tego co czekać nas będzie już 3 kwietnia. Tego dnia odbędzie się jeden z najsłynniejszych i najważniejszych wyścigów klasycznych w sezonie – Wyścig Dookoła Flandrii.

Na 34. pozycji ukończył wyścig inny torunianin i kolega Kwiatkowskiego z Teamu Sky – Michał Gołaś.