Pozostałe dyscypliny

Pewne zwycięstwo i fotel lidera dla Pomorzanina Toruń!

Pomorzanin odniósł kolejne zwycięstwo w ekstraklasie hokeju na trawie (fot. archiwum)
Mateusz Bąk

W drugim meczu nowego sezonu polskiej ligi hokeja na trawie laskarze Pomorzanina Toruń rozbili na wyjeździe Polonię Środę Wielkopolską 6:1 i utrzymali się na pozycji lidera tabeli rozgrywek!

Goście od razu zdominowali mecz i zmusili rywali do głębokiej gry w defensywie. Torunianie stwarzali mnóstwo okazji strzeleckich, z których sześć udało im się zamienić na bramki. Wynik otworzył Michał Makowski, którzy trafił do bramki z krótkiego rogu. Następnie torunianie dali się zaskoczyć we własnej strefie 22 metrów i po akcji Tomasza Banaszaka stracili prowadzenie. Mimo bramki dla gospodarzy, obraz widowiska nie uległ zmianie. To wciąż Pomorzanin był przeważającą drużyną. Dominację toruńskich laskarzy udało się udokumentować już w 19. minucie, gdy po mocnym dośrodkowaniu Michała Makowskiego prowadzenie ponownie odzyskał Filip Sobczak. Do przerwy bramkarz gospodarzy skapitulował jeszcze trzy razy, a Pomorzanin zakończył pierwszą połowę z prowadzeniem 1:5.

Po zmianie stron dominacja „Pomorka” wciąż była bardzo widoczna. Podopieczni Piotra Żółtowskiego z łatwością dochodzili do sytuacji strzeleckich, jednak rzadko kiedy udawało im się trafić w światło bramki. W końcówce spotkania, po indywidualnej akcji Krystiana Makowskiego, który przebiegł z piłką pół boiska, podanie otrzymał Karol Szyplik i to on ustanowił końcowy wynik na 1:6.

Po drugiej kolejce w czołówce tabeli rozgrywek pozostały już tylko trzy ekipy z kompletem punktów – Pomorzanin, AZS AWF Poznań i AZS Politechnika. W następnym spotkaniu – 17. września – torunianie podejmą Wartę Poznań.

Polonia Środa Wielkopolska – Pomorzanin Toruń 1:6 (1:5)

Bramki: 0:1 Michał Makowski (5 krótki róg), 1:1 Tomasz Banaszak (10), 1:2 Filip Sobczak (19), 1:3 Krystian Makowski (25), 1:4 Michał Kunklewski (26), 1:5 Krystian Makowski (31), 1:6 Karol Szyplik (63)

Mateusz Bąk
@bak_mateusz

Redaktor działu sport, news i kultura. Ukryty w cieniu potrafi nadzwyczaj niespodziewanie zaatakować i przedstawia najszybszy tekst w mieście. Zajmuje się głównie koszykówką i siatkówką, nie stroni również od wnikliwych reportaży i historycznych ciekawostek

Więcej w dziale Pozostałe dyscypliny

the-strategy-1080536_1920

15-latek z Bydgoszczy triumfuje w kowalewskim turnieju szachowym. Jak wypadli torunianie?