Pierwsza edycja Tour de Pologne Women już za nami. Jak wypadły torunianki?

Za nami historyczna, pierwsza edycja Tour de Pologne Women (fot. archiwum)

Pierwsza edycja Tour de Pologne Women przeszła do historii. W wyścigach wzięło udział pięć zawodniczek TKK Pacificu Toruń. W klasyfikacji generalnej najwyżej sklasyfikowaną Fitnesską jest Martyna Klekot, która ostatecznie zajęła 12. miejsce!

Toruński klub na trasach Tour de Pologne Women reprezentowały: Martyna Klekot, Klaudia Radziszewska, Karolina Perekitko, Katarzyna Brewińska, Patrycja Dąbrowska. W pierwszym etapie zawodniczki miały do pokonania 100 kilometrową trasę wokół Zakopanego. Największa gwiazda Pacificu – Martyna Klekot ukończyła wyścig na 12. miejscu, a ponadto była trzecia na premii lotnej oraz piąta w klasyfikacji najbardziej aktywnych zawodniczek. Klaudia Radziszewska przekroczyła linie mety jako 20. Pozostałe torunianki zajmowały lokaty poniżej 40 miejsca. Pełne wyniki pierwszego etapu znajdują się pod tym linkiem.

Znacznie krótsza, jednak bardziej wymagająca była trasa drugiego etapu. A był to odcinek o długości czterech kilometrów, prowadzący non stop pod górę z Bukowiny Tatrzańskiej do kompleksu BUKOVINA Resort. Martyna Klekot ukończyła wyścig na bardzo dobrym ósmym miejscu, tracąc do liderki zaledwie 47 sekund. Klaudia Radziszewska uplasowała się na 34. miejscu, a Karolina Perekitko na 42. Pełne wyniki dostępne są tutaj. Trasa ostatniego etapu Tour de Pologne kobiet liczyła 78 km wokół Bukowiny Tatrzańskiej. Zawodniczki miały do pokonania 6 premii górskich, w tym bardzo sztywny Gliczarów, gdzie nachylenie sięga 22%. Klekot tym razem zajęła 20. miejsce, Radziszewska zaś na mecie była 28. Wyniki trzeciego etapu tutaj.

W każdym wyścigu brało udział ponad 60 zawodniczek. Pierwszy etap odbył się 19.lipca, zaś drugi oraz trzeci dzień później – 20. lipca. Była to pierwsza w historii kobieca edycja Tour de Polgne. W klasyfikacji generalnej najlepiej spośród torunianek wypadła Martyna Klekot. Liderka Pacificu była także siódma w klasyfikacji najaktywniejszych zawodniczek i 16. w klasyfikacji sprinterek.