Pierwsza porażka w sezonie i imponujące zwycięstwo z Rogowem – pracowity weekend „Pomorka”

Torunianie rozgromili u siebie LKS Rogowo (fot. nadesłane)

W miniony weekend laskarze Pomorzanina Toruń rozegrali dwa spotkania ligowe. Najpierw torunianie przegrali z mistrzem Polski – Grunwaldem Poznań, a dzień później odnieśli przekonujące zwycięstwo w meczu z LKS Rogowo

Sobotni mecz Pomorzanina z Grunwaldem określany był hitem kolejki polskiej ligi hokeja na trawie. Na przeciwko siebie stanęli dwie najwyżej notowane w tabeli drużyny – mistrz oraz brązowy medalista ubiegłego sezonu. Z początku Pomorzanin grał uważnie w obronie, skutecznie wybijał z rytmu poznanian, a gdy nadarzały się okazje, atakował. Im bliżej było końca pierwszej połowy, tym większą przewagę zaczęli zdobywać goście. W pierwszej połowie obaj bramkarze zdołali jednak zachować czyste konta.

To było najlepsze 35 minut w naszym wykonaniu w tym sezonie – stwierdził Piotr Żółtowski, trener Pomorzanina. – W pierwszej połowie mecz był wyrównany. Szkoda, że na początku nie wykorzystaliśmy rzutu karnego.

To mistrzowie Polski otworzyli wynik tego spotkania. W 40 minucie z krótkiego rogu do bramki trafił Szymon Hutek. Torunianie natychmiast odpowiedzieli. Po krótkim rogu faulowany był Filip Sobczak, w efekcie czego sędziowie podyktowali drugi w tym spotkaniu rzut karny. Okazję wykorzystał Karol Szyplik. Torunianie cieszyli się z remisu niespełna dwie minuty. Poznaniacy odzyskali prowadzenie po trafieniu Waldemara Rataja. W końcówce wykorzystali nieuwagę rywali i dorzucili dwie bramki. Grunwald wygrał spotkanie wynikiem 4:1

Było to spotkanie dwóch najlepszych ekip w tym momencie – podsumował trener Żółtowski. – Mogło podobać się kibicom, bo stało na wysokim poziomie. Cieszę się, że zespół jest przygotowany, aby walczyć o najwyższe cele w tym sezonie.

Laskarze Pomorzanina poprawili sobie humor już w następnym meczu, który odbył się w niedzielę. Torunianie zdeklasowali zespół LKS Rogowo, zdobywając aż 10 bramek, nie tracąc przy tym ani jednej. To było piąte zwycięstwo torunian w sezonie i zarazem najefektowniejsze. Hat-trickiem w tym meczu popisał się Michał Makowski.

Pomorzanin Toruń – Grunwald Poznań 1:4 (0:0)

Bramki: 0:1 Szymon Hutek (46), 1:1 Karol Szyplik (51 rzut karny), 1:2 Waldemar Rataj (53), 1:3 Mateusz Hulbój (61), 1:4 Waldemar Rataj (68)

Pomorzanin Toruń – LKS Rogowo 10:0 (4:0)

Bramki: 1:0 Krystian Makowski (1), 2:0 Michał Makowski (18), 3:0 Karol Szyplik (23), 4:0 Arkadiusz Rutkowski (35), 5:0 Krystian Makowski (37), 6:0 Rafał Szrejter (41), 7:0 Michał Makowski (45 krótki róg), 8:0 Michał Makowski (47 krótki róg), 9:0 Filip Sobczak (50), 10:0 Maciej Zieliński (52 krótki róg)