fbpx
Pozostałe dyscypliny

Polska pokonuje Serbię w ramach Światowej Konfrontacji Boksu Olimpijskiego

(fot. Maciej Gorczyński/chillitorun.pl)
Polska pokonuje Serbię w ramach Światowej Konfrontacji Boksu Olimpijskiego
Maciej Gorczyński
REAKCJE

W piątek, 28 września w Uniwersyteckim Centrum Sportowym odbył się mecz pomiędzy Polską a Serbią w ramach Światowej Konfrontacji Boksu Olimpijskiego. Biało-czerwoni odnieśli pewne zwycięstwo 16:4. Na ringu z orzełkiem na piersi zadebiutował zawodnik Pomorzanina Toruń – Dawid Kopacz

Światowa Konfrontacja Boksu Olimpijskiego to nowy projekt Polskiego Związku Bokserskiego. Konfrontacja polega na cyklicznej organizacji meczów Polskiej Kadry Narodowej z reprezentacjami innych państw. Tegoroczna edycja organizowana będzie po raz pierwszy – do udziału w meczach  zaproszono drużyny z Turcji Łotwy, Bułgarii, Szwecji i Serbii, z którą Polacy zmierzyli się w Toruniu.

 – Polski Związek Bokserski podjął bardzo ciekawą inicjatywę i dzisiaj w Toruniu możemy być świadkami pierwszej edycji tego wydarzenia – mówił Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski. Pragnę serdecznie powitać zawodników reprezentacji Polski oraz Serbii, a także trenerów i działaczy reprezentujących związki bokserskie. Dziękuję, że to właśnie w naszym mieście będziemy oglądali pasjonujące widowisko sportowe. Dziękuję również Międzyszkolnemu Klubowi Sportów Walki “Pomorzanin” i Henrykowi Żołnowskiemu za przygotowanie tego wydarzenia.

W hali UCS odbyło się dziewięć walk bokserskich, z których siedem wygrali Polacy. Na ringu zaprezentowali się mistrzowie Polski – Jarosław Iwanow (56 kg), Damian Durkacz (64 kg), Bartosz Gołębiewski (75 kg) i Michał Soczyński (91 kg), a także Łukasz Niemczyk, Karol Łapawa, Filip Wąchała, Maciej Haba oraz Dawid Kopacz. Reprezentację Polski po raz pierwszy poprowadził nowy trener – Iwan Juszczenko, który wcześniej współpracował z reprezentacjami Ukrainy i Azerbejdżanu.

Spotkanie było szczególne dla Dawida Kopacza, który pochodzi z Gniewkowa, a na co dzień reprezentuje barwy Pomorzanina Toruń. Polak porwał publiczność i wraz ze swoim rywalem – Darko Stankovicem, pokazał boks na najwyższym poziomie. Sędziowie jednogłośnie uznali, że górą z tego pojedynku wyszedł Kopacz.

Kolejne spotkania Światowej Konfrontacji Boksu Olimpijskiego odbędą się jeszcze w tym roku. W październiku w Ostrowie Świętokrzyskim nasi zawodnicy zmierzą się z Litwą, a w listopadzie w Kielcach z Rosją. Jak zapewnił trener i prezes MKSW Pomorzanin, Henryk Żołnowski, w najbliższym czasie możemy spodziewać się kolejnych tego typu wydarzeń w Toruniu.

Pozostałe dyscypliny
Maciej Gorczyński
@McGorczynski

Kierownik działu sport. Wielki fan wszystkich dyscyplin, a w szczególności tych z poziomu trybun i telewizora. Gdyby urodził się w górach, z pewnością zostałby skoczkiem narciarskim.

Więcej w dziale Pozostałe dyscypliny

the-strategy-1080536_1920

15-latek z Bydgoszczy triumfuje w kowalewskim turnieju szachowym. Jak wypadli torunianie?

Mateusz Bąk20 lipca 2020
Bez tytułu

Derby Torunia w CS Superlidze

Mateusz Bąk8 lipca 2020
fot. Paweł Siczyński

Sezon hokeja na trawie na finiszu. Jak wypadł Pomorzanin?

Mateusz Bąk6 lipca 2020
Fot. Paweł Siczyński

Pomorzanin zagra w Pucharze Europy!

Mateusz Bąk16 czerwca 2020
fot. Paweł Siczyński

Pomorzanin zagra o Puchar Polski

Mateusz Bąk10 czerwca 2020
DSC_6159_(Copy)

Poznaliśmy program Halowych Mistrzostw Europy

Mateusz Bąk11 maja 2020
rygielska_1_klimkiewicz

Aneta Rygielska walczy o igrzyska! Torunianka wygrywa pierwszą walkę

Mateusz Bąk14 marca 2020
DSC_5978_(Copy)

Halowe Mistrzostwa Polski w Arenie Toruń! Atrakcyjne ceny biletów

Mateusz Bąk26 lutego 2020
Fot. Paweł Siczyński

Pomorzanin zagra o złoto!

Mateusz Bąk26 lutego 2020