Custom Text
Pozostałe dyscypliny

Pomorzanin srebrnym medalistą Halowych Mistrzostw Polski!

Torunianie walczyli do końca, ale do domu wracają ze srebrnymi medalami (fot. archiwum)
Sebastian Górka

Pomorzanin Toruń przegrał z Grunwaldem Poznań 4:6 w meczu finałowym Halowych Mistrzostw Polski seniorów w hokeju na trawie. Torunianie kończą imprezę ze srebrnymi medalami

Prawo do gry w finale podopieczni Piotra Żółtowskiego wywalczyli po sobotnim zwycięstwie w półfinale, w którym pokonali LKS Gąsawę 12:6. Spotkanie decydujące o mistrzostwie kraju od początku było bardzo wyrównane, a obie drużyny więcej uwagi poświęcały defensywie niż atakom. Oba zespoły szukały swoich szans na wypracowanie sobie okazji strzeleckiej, ale nie przyniosło to efektów.

Pierwszy gol w całym spotkaniu padł dopiero w siódmej minucie, gdy podanie sprzed półkola dotarło do Artura Mikuły, który bez problemów znalazł sposób na pokonanie Michała Śliwińskiego. Pięć minut później na 2:0 strzelił Tomasz Dutkiewicz z krótkiego rogu. Mimo to, zespół trenera Piotra Żółtowskiego nie zamierzał się poddawać. Jeszcze w tej samej minucie Krystian Makowski skierował piłkę do siatki rywali. Wtedy jednak szybko odpowiedzieli poznanianie i było już 3:1 dla gospodarzy całego turnieju. Pod koniec pierwszej połowy kontaktową bramkę zdobył Michał Raciniewski. Na 4:2 wynik podwyższył z rzutu karnego, Tomasz Dutkiewicz.

Pomorzanin nie składał jednak broni. Po bramkach Krystiana Makowskiego i Rafała Szrejtera, laskarze z Grodu Kopernika doprowadzili do remisu po 4. Bohaterem finału okazał się bramkarz Grunwaldu Mariusz Chyła, który w końcówce, kiedy był remis 4:4, obronił rzut karny wykonywany przez najskuteczniejszego strzelca całych rozgrywek – Krystiana Makowskiego. To był kluczowy moment meczu. Poznaniacy złapali „wiatr w żagle”, zdobyli jeszcze dwa gole, przechylając szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Oprócz pucharu i srebrnych medali Pomorzanin odebrał jeszcze nagrodę „Fair Play” dla najczyściej grającej drużyny w sezonie. Michał Śliwiński został wybrany najlepszym bramkarzem Turnieju Finałowego. Natomiast Krystian Makowski zdobył trofeum dla najskuteczniejszego strzelca rozgrywek.

Grunwald Poznań – Pomorzanin Toruń 4:6 (2:3)

1:0 Artur Mikuła (7), 2:0 Tomasz Dutkiewicz (12, krótki róg), 2:1 Krystian Makowski (12), 3:1 Artur Mikuła (13), 3:2 Michał Raciniewski (27), 4:2 Tomasz Dutkiewicz (38, rzut karny), 4:3 Krystian Makowski (43), 4:4 Rafał Szrejter (49), 5:4 Mateusz Poltaszewski (57), 6:4 Tomasz Marcinkowski (59)

Grunwald: Mariusz Chyła – Tomasz Dutkiewicz, Paweł Bratkowski, Mateusz Poltaszewski, Waldemar Rataj, Karol Majchrzak oraz Artur Mikuła, Szyom Hutek, Robert Grzeszczak, Tomasz Marcinkowski, Michał Kasprzyk

Pomorzanin: Michał Śliwiński – Arkadiusz Rutkowski, Michał Kunklewski, Michał Makowski, Krystian Makowski, Michał Raciniewski oraz Maciej Zieliński, Rafał Szrejter, Wołodymir Stretowicz, Damian Mondrzejewski

Nikt nie wie skąd się wziął i co robił wcześniej, ale w toruńskim sporcie jako kibic i dziennikarz jest od zawsze. Zna wszystkich i wszyscy znają jego. Prywatnie wielki kibic piłki nożnej, żużla i hokeja.