Pomorzanin w finale Mistrzostw Polski!

Jutro Pomorzanin stanie przed szansą obrony tytułu (fot. Facebook)

Za nami pierwszy dzień finałowego turnieju mistrzostw Polski w hokeju na trawie. Po sobotnich starciach, które miały miejsce w Toruniu poznaliśmy jutrzejszych finalistów. O złoto zagrają w niedziele Pomorzanin oraz WKS Grunwald Poznań

Obrońca tytułu przystąpił do spotkania w roli zdecydowanego faworyta. Obie ekipy spotkały się w ostatnim meczu rundy zasadniczej, gdzie Pomorzanin pokonał AZS 5-2. Mimo to, gospodarze turnieju półfinałowy mecz zaczęli z problemami, bowiem już w 13 minucie pierwszą bramkę zdobył AZS AWF. Prowadzenie swojej drużynie dał Artur Pacanowski, wykorzystując okazję z krótkiego rogu. W pierwszych minutach gra torunianom zdecydowanie nie wychodziła. Widzieliśmy sporo strat, niecelnych podań i nieudanych ataków na bramkę przeciwnika. Dodatkowo świetne krycie w defensywie poznanian przeszkadzało w wyprowadzeniu ataku, a czasem nawet dawał ekipie AZS szansę na kontrę. Przepisem na gola wyrównującego okazała się być indywidualna akcja jednego z zawodników Pomorzanina. Po świetnym przechwycie, piłkę dostał Krystian Makowski, który po solowej akcji z minięciem dwóch obrońców, umiejętnie skierował ją do bramki AZS-u. Remisem zakończyła się pierwsza część spotkania.

W drugiej połowie poznanianie nie prezentowali się tak efektownie jak przed przerwą. Pomorzanin, mimo coraz liczniejszych ataków, nie zdołał wyjść na prowadzenie. Swoich szans z krótkich rogów nie wykorzystywali także poznanianie. W efekcie, po upłynięciu 70 minut gry, finalista wciąż nie był znany. O rozstrzygnięciu zadecydowały karne zagrywki. Po kilku nieudanych próbach, toruński klub wreszcie zaliczył trafienia. Bramkarza drużyny AZS-u pokonali Karol Szyplik oraz Krystian Makowski. Kapitalnymi interwencjami popisał się w bramce Mikołaj Śliwiński. Ostateczny rezultat meczu to 3-1.

W tym samym dniu półfinał między Grunwaldem Poznań a Politechniką Poznańską zakończył się gładkim zwycięstwem wicemistrza Polski 6-0. Oznacza to że już w niedziele o godzinie 13:00 odbędzie rewanżowe starcie finałowe między Grunwaldem a Pomorzaninem. O godzinie 11.00 czeka nas mecz o brązowy medal między AZS AWF Poznań a Politechnika Poznańską.

WKS Grunwald Poznań – AZS Politechnika Poznańska 6-0 (3-0)

KS Pomorzanin Toruń – KS AZS AWF Poznań 1-1 (1-1) k.z.2-0