fbpx
Pozostałe dyscypliny

Pomorzanin wraca do hali!

Torunianie od wczoraj przygotowują się do sezonu halowego (fot. facebook Pomorzanin)
Pomorzanin wraca do hali!
Jakub Strzelka
REAKCJE

Już w najbliższy weekend laskarze Pomorzanina Toruń zainaugurują rozgrywki Halowych Mistrzostw Polski. Za cel minimum w lidze halowej hokeiści stawiają sobie obronę srebrnego medalu. Cel maksimum zatem wydaje się być jasny

Podobnie jak w zeszłym sezonie halowym toruński zespół został podzielony na dwie drużyny. W pierwszej zagrają reprezentanci Polski oraz Ukrainy. Wesprą ich najbardziej doświadczeni gracze w drużynie. Poprowadzi ich trener pierwszego składu– Piotr Żółtowski. Drugim zespołem złożonym z laskarzy Pomorzanina będą Bałagany Łubianka. W szeregach tej drużyny wystąpią juniorzy i pozostali gracze toruńskiego klubu. Bałagany będą grać pod wodzą Zbigniewa Kulpy.

Laskarze Pomorzanina i Grunwaldu Poznań zostali rozstawieni, a do nich dołączono kolejne drużyny. I tak zawodnikom z Torunia przyjdzie się mierzyć z AZS-em Politechniką Poznańską, Stellą Gniezno, LKS-em Gąsawa oraz Wartą Poznań. Drużynę z Łubianki czeka nieco cięższa przeprawa. Zawodnicy Zbigniewa Kulpy zagrają przeciwko aktualnemu Mistrzowi Polski – Startowi Gniezno. Ponadto zmierzą się także z AZS-em AWF Poznań oraz LKS-em Rogowo.

Pierwsze mecze rozegrane zostaną już w najbliższy weekend. Każda drużyna w trakcie czterech turniejów eliminacyjnych rozegra po dwa mecze z każdym z przeciwników. Do Final Four bezpośrednio awansują zwycięzcy poszczególnych grup. Drużyny, które zajmą drugą i trzecią pozycję, miejsce w finale będą musiały sobie wywalczyć w barażach.

Sezon halowy Pomorzanin zainauguruje w Gąsawie, gdzie toruńscy laskarze zmierzą się o 12.30 z tamtejszym LKS-em. Następne spotkanie rozegrają o godzinie 14.50, a ich rywalem będzie Warta Poznań. Natomiast Bałagany Łubianka pojadą do Rogowa, gdzie zagrają z AZS AWF Poznań i Startem Gniezno.

Pozostałe dyscypliny
Jakub Strzelka
@JStrzelka

Dziennikarz, publicysta i czujny obserwator czerpiący z ikon polskiego felietonu, by jak najtrafniej opisywać toruńskie piekiełko.

Więcej w dziale Pozostałe dyscypliny

the-strategy-1080536_1920

15-latek z Bydgoszczy triumfuje w kowalewskim turnieju szachowym. Jak wypadli torunianie?

Mateusz Bąk20 lipca 2020
Bez tytułu

Derby Torunia w CS Superlidze

Mateusz Bąk8 lipca 2020
fot. Paweł Siczyński

Sezon hokeja na trawie na finiszu. Jak wypadł Pomorzanin?

Mateusz Bąk6 lipca 2020
Fot. Paweł Siczyński

Pomorzanin zagra w Pucharze Europy!

Mateusz Bąk16 czerwca 2020
fot. Paweł Siczyński

Pomorzanin zagra o Puchar Polski

Mateusz Bąk10 czerwca 2020
DSC_6159_(Copy)

Poznaliśmy program Halowych Mistrzostw Europy

Mateusz Bąk11 maja 2020
rygielska_1_klimkiewicz

Aneta Rygielska walczy o igrzyska! Torunianka wygrywa pierwszą walkę

Mateusz Bąk14 marca 2020
DSC_5978_(Copy)

Halowe Mistrzostwa Polski w Arenie Toruń! Atrakcyjne ceny biletów

Mateusz Bąk26 lutego 2020
Fot. Paweł Siczyński

Pomorzanin zagra o złoto!

Mateusz Bąk26 lutego 2020