Pozostałe dyscypliny

Przełamanie Energi Manekin

To dopiero drugie zwycięstwo Energi w tym sezonie (fot. archiwum)
Sebastian Górka

Energa Manekin Toruń pokonał we własnej hali LKS Odrę Miękinia 3:0 w meczu siódmej kolejki Polskiej Superligi Tenisa Stołowego

Obie ekipy przystąpiły do tego pojedynku osłabione. W toruńskiej drużynie zabrakło Brazylijczyka Cazuo Matsumoto, który obecnie przebywa na zgrupowaniu reprezentacji. Rywale zaś musieli sobie radzić bez kontuzjowanych zawodników: Nestora Wasylkowskiego i Adriana Dugiela.

W pierwszym pojedynku bardzo szybko z rywalem rozprawił się Austriak Chen Weixing, który pokonał w trzech setach Błażeja Sucha (11:4, 11:1, 11:8).

W drugiej partii Tomasz Kotowski pokonał po czterosetowym boju Piotra Chodorskiego. W pierwszym secie od stanu 5:5 torunianin przestał zdobywać punkty i przegrał tę część gry 5:11. W kolejnych setach odważniej zagrał zawodnik Energi Manekina, co zmusiło rywala do gry defensywnej. Trzy kolejne partie Kotowski wygrał 11:4, 11:9 i 11:2.

O zwycięstwie w całym meczu zadecydowało starcie kapitana Energi – Konrada Kulpy, z Marcinem Bańkoszem. Górą był reprezentant gospodarzy, który w trzech setach pokonał swojego rywala i tym samym podopieczni Grzegorza Adamiaka wygrali cały mecz 3:0

Spotkanie trwało w sumie niespełna 70 minut. Dla torunian było to dopiero drugie zwycięstwo w tym sezonie, na które czekali od początku września. W tabeli Superligi Energa nadal zajmuje 8. miejsce.

Nikt nie wie skąd się wziął i co robił wcześniej, ale w toruńskim sporcie jako kibic i dziennikarz jest od zawsze. Zna wszystkich i wszyscy znają jego. Prywatnie wielki kibic piłki nożnej, żużla i hokeja.

Więcej w dziale Pozostałe dyscypliny

the-strategy-1080536_1920

15-latek z Bydgoszczy triumfuje w kowalewskim turnieju szachowym. Jak wypadli torunianie?