fbpx
Pozostałe dyscypliny

Przestać grać w kratkę i wyjść na prostą. FC Toruń podejmie wyzwanie od Mistrza Polski

Przed FC Toruń bardzo trudna przeprawa (fot. archiwum)
Przestać grać w kratkę i wyjść na prostą. FC Toruń podejmie wyzwanie od Mistrza Polski
Krystian Mekka
REAKCJE

Podopieczni Klaudiusza Hirscha z pewnością chcą przestać “grać w kratkę”, bo tak można nazwać początek sezonu w wykonaniu FC Toruń. Na inaugurację toruńscy piłkarze przegrali 0:6 z Rekordem Bielsko-Biała, po czym wygrali na wyjeździe z Pogonią 04 Szczecin 2:1, by zaraz potem znowu przegrać z “Akademikami” z Gdańska 1:2. W 4. kolejce Futsal Ekstraklasy rywalem torunian będzie Mistrz Polski – Gatta Zduńska Wola

Kilka tygodni temu po publikacji terminarza na nowy sezon Futsal Ekstraklasy, wszyscy wiedzieliśmy, że FC Toruń nie będzie mieć łatwego początku ligowych zmagań. Już w pierwszych czterech kolejkach “pomarańczowo-czarni” podejmowali zespoły z podium poprzedniego sezonu.

O ile toruńscy piłkarze nie mieli zbyt dużych szans na korzystny rezultat z solidnie wzmocnionym Rekordem Bielsko-Biała, który po trzech kolejkach jest samodzielnym liderem, to z wicemistrzem Polski ze Szczecina, gracze Klaudiusza Hirscha zgarnęli ważne trzy punkty. Dawało to promesę pomyślnych poczynań toruńskiej drużyny. Niestety, po drodze zdarzyła się wpadka z AZS UG Gdańsk, dobrze dysponowanym beniaminkiem, dla którego było to drugie zwycięstwo w najwyżej klasie rozgrywkowej. Najwyższy czas złapać rytm regularnego zdobywania punktów.

Obecnie FC Toruń, po trzech seriach gier, zajmuje 10. miejsce w tabeli. Wszyscy wiemy, że ambicje Football Clubu sięgają wyżej. Gatta Zduńska Wola to przeciwnik, z którym można się wykazać. Być może brak łatki faworyta spowoduje, że nasi zawodnicy zagrają na wysokim poziomie? Tego dowiemy się już niedługo na boisku.

Mistrz Polski z zeszłego sezonu, po dwóch domowych zwycięstwach z Euromasterem Głogów (11:0!) i MKF Solne Miasto Wieliczka oraz remisie “w delegacji” z Piastem Gliwice, zajmuje pozycję wicelidera z 7 punktami na koncie. Zawodnicy Wojciecha Sopura na tę chwilę stracili jedynie 2 bramki w kompromisowym starciu z Gliwiczanami. Oprócz tego Gatta Zduńska Wola dysponuje obecnie najlepszą defensywą w lidze.

Jedno jest pewne – FC Toruń czeka trudna przeprawa. Jest prawdopodobne, że niefaworyzowani piłkarze Klaudiusza Hirscha będą mogli lepiej “wejść w spotkanie”. Przeciwko komu można się dzielnie i dobrze zaprezentować, jak nie przy samym mistrzu Polski?

Pozostałe dyscypliny
Krystian Mekka

Dumny bydgoszczanin mieszkający i kochający się w Toruniu. Fanatyk piłki nożnej i ręcznej w każdym wydaniu. Komentator sportowy i spiker z muzycznej rodziny. Gaduła nadużywająca kolokwializmów i metafor

Więcej w dziale Pozostałe dyscypliny

the-strategy-1080536_1920

15-latek z Bydgoszczy triumfuje w kowalewskim turnieju szachowym. Jak wypadli torunianie?

Mateusz Bąk20 lipca 2020
Bez tytułu

Derby Torunia w CS Superlidze

Mateusz Bąk8 lipca 2020
fot. Paweł Siczyński

Sezon hokeja na trawie na finiszu. Jak wypadł Pomorzanin?

Mateusz Bąk6 lipca 2020
Fot. Paweł Siczyński

Pomorzanin zagra w Pucharze Europy!

Mateusz Bąk16 czerwca 2020
fot. Paweł Siczyński

Pomorzanin zagra o Puchar Polski

Mateusz Bąk10 czerwca 2020
DSC_6159_(Copy)

Poznaliśmy program Halowych Mistrzostw Europy

Mateusz Bąk11 maja 2020
rygielska_1_klimkiewicz

Aneta Rygielska walczy o igrzyska! Torunianka wygrywa pierwszą walkę

Mateusz Bąk14 marca 2020
DSC_5978_(Copy)

Halowe Mistrzostwa Polski w Arenie Toruń! Atrakcyjne ceny biletów

Mateusz Bąk26 lutego 2020
Fot. Paweł Siczyński

Pomorzanin zagra o złoto!

Mateusz Bąk26 lutego 2020