Rio 2016: Trzecia runda nie dla Dyjasa.

Jakub Dyjas zakończył turniej singla na drugiej rundzie (fot. archiwum)

Jakub Dyjas odpadł z drugiej rundy olimpijskiego turnieju tenisistów stołowych. Torunianin przegrał z Rosjaninem Aleksandrem Szibajewem 4:0

Nie tak miał wyglądać występ polskich tenisistów stołowych na igrzyskach w Rio de Janeiro. Zarówno panie, jak i panowie nie awansowali do trzeciej rundy turnieju. W niedzielę o 19:00 polskiego czasu swój mecz przegrał debiutant na igrzyskach – Jakub Dyjas.

Pierwszy set był bardzo wyrównany, toczył się praktycznie punkt za punkt, jednak to Rosjanin lepiej rozegrał końcówkę i zapisał na swoim koncie pierwszego seta. Kolejne partie, przebiegały w ten sam sposób. Walka punkt za punkt, końcówka dla Szibajewa i niestety cały mecz zakończyły się zwycięstwem Rosjanina 4:0.

Polakom zostaje jeszcze rywalizacja drużynowa z faworyzowaną Japonią. Mecz odbędzie się w sobotę, 13. sierpnia o godzinie 20:00. Skład naszej drużyny tworzą: Jakub Dyjas, Daniel Górak i Wang Zengyi.

Jakub Dyjas – Aleksander Szibajew 0:4 (9:11,8:11, 8:11, 9:11)