Rio 2016: Udany występ Kwiatkowskiego w jeździe na czas!

Michał Kwiatkowski zajął bardzo dobry wynik w czasówce (fot. archiwum)

Michał Kwiatkowski ma za sobą kolejny wyścig na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. Polak zajął czternaste miejsce w jeździe indywidualnej na czas!

40 zawodników walczyło o medale olimpijskie w wyścigu na przedmieściach Rio de Janeiro. Polskę reprezentowało dwóch zawodników – Michał Kwiatkowski i Maciej Bodnar. Torunianin wystartował o godzinie 15:25 na trasę, licząca prawie 55 km. Godzinę po nim ruszył drugi z biało-czerwonych Maciej Bodnar. Polacy jechali równo przez całą trasę. Gdy Michał Kwiatkowski dojeżdżał do mety na trzecim miejscu, to ruszał ostatni kolarz: Brytyjczyk Christopher Froome. Wtedy było już jasne, że w najgorszym wypadku „Kwiato” zajmie 21. miejsce. Ostatecznie rywalizację wygrał Szwajcar Fabian Cancellara (1:12:15.42). Kwiatkowski pokonał trasę w czasie 1:15:55.49, co dało mu ostatecznie 14. miejsce!

Dzisiaj w czasówce Michał Kwiatkowski osiągnął bardzo dobry wynik, który z pewnością daje powody do radości. W sobotę torunian wystartował w wyścigu ze startu wspólnego. Mimo świetnej jazdy przez większość trasy, finisz pokrzyżowały mu problemy z udem i ostatecznie wylądował na 62. miejscu. Z kolei Michał Gołaś zajął wtedy 56. miejsce.