Pozostałe dyscypliny

Rosną nam młode talenty karate! Torunianki z medalami mistrzostw Europy

(fot. materiały prasowe)
Mateusz Bąk

Mistrzostwa Europy organizowane pod egidą Międzynarodowej Federacji Sztuk Walki okazały się szczęśliwe dla dwóch torunianek! Po medale sięgnęły Amelia Jaroszewska i Nadia Różańska

14 i 15 października w holenderskim Landgraaf odbyły się Otwarte Mistrzostwa Europy Federacji IMAF. Zmagania toczono w trzech kategoriach – karate, kobudo i ju-jutsu. W tej pierwszej Polskę reprezentowały dwie zawodniczki Kubu Karate Shotokan Dojo Toruń. Obie spisały się doskonale!

Amelia Jaroszewska w konkurencji kumite młodziczek 12-13 lat zajęła 1. miejsce, wygrywając przed czasem 4 walki. Z kolei wśród 14/15-letnich kadetek druga była Nadia Różańska z dorobkiem 3 wygranych walk.

Dla Amelii nie mistrzostwo Europy jest tylko potwierdzeniem fantastycznej formy i niebywałego talentu. W tym roku została także brązową medalistką Pucharu Polski w Karate WKF oraz zwyciężczynią Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików Strefy B w Karate WKF.

Walki w Federacji IMAF są rozgrywane bez podziału na kategorie wagowe. Warto dodać, że karate WKF zostało uznane dyscypliną olimpijską. Na igrzyskach zadebiutuje w Tokio w 2020 rok.

Mateusz Bąk
@bak_mateusz

Redaktor działu sport, news i kultura. Ukryty w cieniu potrafi nadzwyczaj niespodziewanie zaatakować i przedstawia najszybszy tekst w mieście. Zajmuje się głównie koszykówką i siatkówką, nie stroni również od wnikliwych reportaży i historycznych ciekawostek

Więcej w dziale Pozostałe dyscypliny

20170402_014_DSC00029_MAL

Kolejny medal dla Torunia! Pomorzanin w finale mistrzostw Polski!

Mateusz Bąk23 czerwca 2018
Alex Karkosik stanął w Belgii na drugim stopniu podium (fot. Facebook.com/alexkarkosikofficial)

17-letni torunianin na podium Formuły 3 w Belgii!