fbpx
Pozostałe dyscypliny

Sportowe emocje w Arenie Toruń – czyli XXII Turniej Bokserski im. Z. Krygiera

(fot. Adam Zakrzewski/torun.pl)
Sportowe emocje w Arenie Toruń – czyli XXII Turniej Bokserski im. Z. Krygiera
Maciej Gorczyński
REAKCJE

Przyszła jesień, więc czas na kolejną, XXII edycję Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego im. Zygmunta Krygiera. W sobotę 22 września w Arenie Toruń odbyło się oficjalne otwarcie sportowych zmagań. Turniej zakończy się dzień później, 23 września

Rozgrywany co roku na początku jesieni Międzynarodowy Turniej Bokserski na stałe wpisał się w sportową historię naszego miasta. Prestiżowe zawody organizowane są przez Międzyszkolny Klub Sportów Walki “Pomorzanin” Toruń i są objęte patronatem Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego. Gospodarza Grodu Kopernika nie zabrakło na oficjalnym otwarciu turnieju.

 – Kolejny, 22. już Turniej Bokserski w naszym mieście to zasługa m.in. Międzyszkolnego Klubu Sportów Walki “Pomorzanin”, gdzie sekcję walki zakładał właśnie Zygmunt Krygier – mówił Prezydent Torunia Michał Zaleski. – Był działaczem, sędzią, a przede wszystkim osobą, która strzegła i dbała o wychowanie młodych ludzi, którzy chcieli uprawiać sport i boks. Z tego powodu tak wytrwale i sukcesywnie, rok po roku organizowany jest turniej ku jego pamięci i czci. Tego turnieju nie byłoby również bez Henryka Żołnowskiego, który nie szczędzi sił i przez wiele miesięcy w roku pracuje nad tym, aby zawody doszły do skutku, a jednocześnie sprawia mu to dużo radości za co ogromnie mu dziękujemy.

Poza Prezydentem Torunia, w Arenie Toruń obecni byli również m.in. srebrny medalista igrzysk olimpijskich w Moskwie z 1980 roku – Paweł Skrzecz oraz ludzie stojący na czele Polskiego Związku Bokserskiego – Leszek Piotrowski (prezes) i Maciej Demel (wiceprezes), a także legenda toruńskiego boksu, Henryk Żołnowski. Najdobitniej świadczy to o wysokiej randze toruńskiego turnieju.

 – Dziękujemy także zawodniczkom i zawodnikom, którzy biorą udział w tych zawodach – kontynuował gospodarz miasta. – Ten turniej to spotkanie młodości i to z was wyrośnie przyszłość bokserska Polski i Europy. Dziękuję także działaczom, a przede wszystkim Panu Pawłowi Skrzeczowi, który w czasach mojej młodości pokazywał wspaniały boks na najwyższym poziomie, a przede wszystkim boks w zasadach fair play. Dziękujemy, że kolejny raz jesteś tutaj z nami.

Zawody mają na celu upamiętnienie zasług Zygmunta Krygiera, założyciela sekcji bokserskiej i długoletniego działacza klubu Pomorzanin oraz prezesa Okręgowego Związku Bokserskiego i sędziego międzynarodowego. W trakcie XXII edycji turnieju, podobnie jak w latach ubiegłych, nie zabraknie zawodników zza granicy. W tym roku do Torunia zjechali młodzi pięściarze z Białorusi, Czech, Litwy, Łotwy i Rosji.

Na niedzielę zaplanowano walki finałowe, które rozpoczną się o godzinie 11:00. Te sędziować będzie wicemistrz olimpijski z Moskwy – Paweł Skrzecz. Turniej zakończy się o godzinie 15:00 uroczystym wręczeniem nagród zwycięzcom walk przez włodarzy miasta Torunia.

Pozostałe dyscypliny
Maciej Gorczyński
@McGorczynski

Kierownik działu sport. Wielki fan wszystkich dyscyplin, a w szczególności tych z poziomu trybun i telewizora. Gdyby urodził się w górach, z pewnością zostałby skoczkiem narciarskim.

Więcej w dziale Pozostałe dyscypliny

the-strategy-1080536_1920

15-latek z Bydgoszczy triumfuje w kowalewskim turnieju szachowym. Jak wypadli torunianie?

Mateusz Bąk20 lipca 2020
Bez tytułu

Derby Torunia w CS Superlidze

Mateusz Bąk8 lipca 2020
fot. Paweł Siczyński

Sezon hokeja na trawie na finiszu. Jak wypadł Pomorzanin?

Mateusz Bąk6 lipca 2020
DSC_4976_wynik-e1553518185455-962x600

Toruński sport kontra koronawirus. Które ekipy pozostały w grze?

Mateusz Bąk22 czerwca 2020
Fot. Paweł Siczyński

Pomorzanin zagra w Pucharze Europy!

Mateusz Bąk16 czerwca 2020
fot. Paweł Siczyński

Pomorzanin zagra o Puchar Polski

Mateusz Bąk10 czerwca 2020
DSC_6159_(Copy)

Poznaliśmy program Halowych Mistrzostw Europy

Mateusz Bąk11 maja 2020
rygielska_1_klimkiewicz

Aneta Rygielska walczy o igrzyska! Torunianka wygrywa pierwszą walkę

Mateusz Bąk14 marca 2020
DSC_5978_(Copy)

Halowe Mistrzostwa Polski w Arenie Toruń! Atrakcyjne ceny biletów

Mateusz Bąk26 lutego 2020