Srebrny medal Bolesława Radomskiego podczas Igrzysk Lotniczych w Dubaju!

Kolejny sukces Bolesława Radomskiego! (fot. youtube)

O kolejnym wielkim sukcesie na arenie międzynarodowej może mówić Bolesław Radomski. Toruński pilot zdobył srebrny medal na Igrzyskach Lotniczych w Dubaju

Bolesław Radomski wraz ze swoim nawigatorem, Dariuszem Lechowskim, byli jedyną polską załogą w lataniu nawigacyjnym. Dyscyplina jednocześnie debiutowała w zawodach rangi światowej. Rywalizacja ta nie należała do najłatwiejszych. Aby ukończyć trasę z jak najlepszym wynikiem, należało utrzymać się w korytarzu o szerokości 0,4 nanometra, czyli 740 metrów. Każde opuszczenie korytarza powyżej 5 sekund było karane ujemnymi punktami. Jednocześnie w innym korytarzu startowała druga załoga. Po przecięciu mety obie ekipy powracały na lotnisko i wykonywały dwa oceniane lądowania.

W pierwszym dniu rywalizacji, 4 grudnia, polska załoga niemal bezbłędnie pokonała trasę, kończąc etap na pierwszym miejscu z wynikiem 12 punktów karnych. Udanie toruński pilot zakończył także sobotni lot. Jego zespół dzięki temu awansował do ćwierćfinału, w którym miał zmierzyć się z niełatwą parą z Francji. Byli to wielokrotni mistrzowie świata – Julien Cherioux i David Le Gentil. Mimo początkowych obaw, lepiej zaprezentowali się Polacy. Nasi rywale zanotowali 123 punktów karnych, podczas gdy Polska miała ich 78.

Bolesław Radomski i Dariusz Lechowski w półfinale mierzyli się z Hiszpanami. Rywalizacja przeszła pomyślnie dla polskiej załogi, która w finale zdołała jednak wywalczyć tylko srebro, ustępując miejsca Norwegom.