fbpx
Pozostałe dyscypliny

Stadion Miejski opanują lekkoatleci – przed nami 39. Memoriał Grzegorza Duneckiego

(fot. materiały prasowe)
Stadion Miejski opanują lekkoatleci – przed nami 39. Memoriał Grzegorza Duneckiego
Mateusz Bąk
REAKCJE

Jak się okazuje, lekkoatletyka  króluje w Toruniu nie tylko zimą. Wielbicieli Królowej Sportu czeka niemała gratka. W sobotę na Stadionie Miejskim odbędzie się 39. Memoriał Grzegorza Duneckiego, 2. Mistrzostwa Polski Weteranów w Trójboju Sprinterskim oraz Ogólnopolski Miting Lekkoatletyczny!

W imprezie wezmą udział lekkoatleci ze wszystkich kategorii wiekowych – od kilkuletnich dzieci po weteranów, w sumie kilkuset uczestników. Występ zapowiedziało także całe grono utytułowanych sportowców. Do rywalizacji w trójboju przystąpią m.in. olimpijczycy z igrzysk w Londynie i Rio de Janeiro – Kacper Kozłowski i  Karol Zalewski. W gronie startujących w Ogólnopolskim Mitingu Lekkoatletycznym zaprezentuje się m.in. Żaneta Glanc, uczestniczka trzech ostatnich igrzysk olimpijskich.

Zależy nam na ściągnięciu na te zawody jak największej liczby startujących – podkreśla Wacław Krankowski, prezes Polskiego Związku Weteranów Lekkiej Atletyki. – To jeden z etapów promocji 8. Halowych Mistrzostw Świata Masters, które odbędą się w Toruniu w marcu 2019 roku. W tych mistrzostwach globu, które organizujemy, wystartować może praktycznie każdy, kto w dniu rozpoczęcia sportowej rywalizacji będzie miał ukończone 35 lat i komu będzie na to pozwalał stan zdrowia. Także najbliższe zmagania otwarte są dla wszystkich chętnych. To doskonała okazja dla każdego, kto chciałby na nowo rozpocząć swoją przygodę z lekkoatletyką i ruszyć z  przygotowaniami do tego wielkiego wydarzenia, które czeka nas w Toruniu już za półtora roku.  

39. Memoriał im. Grzegorza Duneckiego odbywa się pod oficjalnym patronatem Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego. Organizatorami wydarzenia są Miejski Klub Lekkoatletyczny w Toruniu i Polski Związek Weteranów Lekkiej Atletyki. Na 15.00 przewidziano oficjalne otwarcie zawodów. Wstęp dla widzów jest wolny.

Pozostałe dyscypliny
Mateusz Bąk
@bak_mateusz

Redaktor działu sport, news i kultura. Ukryty w cieniu potrafi nadzwyczaj niespodziewanie zaatakować i przedstawia najszybszy tekst w mieście. Zajmuje się głównie koszykówką i siatkówką, nie stroni również od wnikliwych reportaży i historycznych ciekawostek

Więcej w dziale Pozostałe dyscypliny

the-strategy-1080536_1920

15-latek z Bydgoszczy triumfuje w kowalewskim turnieju szachowym. Jak wypadli torunianie?

Mateusz Bąk20 lipca 2020
Bez tytułu

Derby Torunia w CS Superlidze

Mateusz Bąk8 lipca 2020
fot. Paweł Siczyński

Sezon hokeja na trawie na finiszu. Jak wypadł Pomorzanin?

Mateusz Bąk6 lipca 2020
Fot. Paweł Siczyński

Pomorzanin zagra w Pucharze Europy!

Mateusz Bąk16 czerwca 2020
fot. Paweł Siczyński

Pomorzanin zagra o Puchar Polski

Mateusz Bąk10 czerwca 2020
DSC_6159_(Copy)

Poznaliśmy program Halowych Mistrzostw Europy

Mateusz Bąk11 maja 2020
rygielska_1_klimkiewicz

Aneta Rygielska walczy o igrzyska! Torunianka wygrywa pierwszą walkę

Mateusz Bąk14 marca 2020
DSC_5978_(Copy)

Halowe Mistrzostwa Polski w Arenie Toruń! Atrakcyjne ceny biletów

Mateusz Bąk26 lutego 2020
Fot. Paweł Siczyński

Pomorzanin zagra o złoto!

Mateusz Bąk26 lutego 2020