Pozostałe dyscypliny

Studenci UMK z medalami Akademickich Mistrzostw Polski w karate WKF

Bracia Kajusz i Nataniel Gębiccy z brązowymi medalami! (fot. Tomasz Misiak)
Maciej Gorczyński

W dniach 19-20 maja odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w karate WKF. W zmaganiach wzięło udział trzech zawodników klubu AZS UMK i każdy z nich wywalczył brązowy medal!

Sekcję AZS UMK Karate WKF reprezentowali bracia Nataniel i Kajusz Gębiccy oraz Mateusz Ciesielski. Dwaj pierwsi stanęli na najniższym stopniu podium w kategorii Kumite indywidualne -60 kg (walka, klasyfikacja generalna). Ciesielski z kolei wywalczył brązowy medal w kategorii Kumite indywidualne -75 kg (walka, klasyfikacja uniwersytecka).

Karatecy z Grodu Kopernika startowali również w zawodach drużynowych pod dowództwem mgr Tomasza Misiaka i mgr Marka Rzeszotka. Niestety w nich nie udało im się wywalczyć medalu. Mistrzostwa były bardzo mocno obsadzone, łącznie wystąpiło w nich 180 zawodników z około 40 uczelni.

Bardzo dobre wyniki osiągane przez naszych sportowców cieszą tym bardziej, że karate WKF zadebiutuje na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2020 roku. Torunianie mają już na swoim koncie kilka sukcesów i na pewno będą chcieli udowodnić, że stać ich na wiele. Do tego czasu będą jednak mieli jeszcze nie jedną okazję do zaprezentowania swoich wysokich możliwości.

(fot. Tomasz Misiak)

@McGorczynski

Kierownik działu sport. Wielki fan wszystkich dyscyplin, a w szczególności tych z poziomu trybun i telewizora. Gdyby urodził się w górach, z pewnością zostałby skoczkiem narciarskim.

Więcej w dziale Pozostałe dyscypliny

2017_10_03_nagrody_dla_wioslarzy_009_1_0

Zillmann i Ziętarski na podium Pucharu Świata!

Mateusz Bąk16 lipca 2018
33038084_2117384858492974_1830348545673134080_o

Toruńscy speedrowerzyści powalczą o awans na Mistrzostwa Europy!

Adam Mroczek13 lipca 2018
3334690495_c6439bb3e4_b

Trzech torunian powołanych na konsultacje unihokejowej kadry!

Adam Mroczek12 lipca 2018
Dwóch zawodników Angels Toruń w Reprezentacji Polski! (fot. facebook.com/AngelsTorun)

Zawodnicy Angels Toruń powołani do reprezentacji Polski!