Świetny turniej toruńskich gimnastyków

(fot. wikimedia)

Toruński Klub Gimnastyczny „Olimpijczyk” może pochwalić się kolejnymi świetnymi wychowankami. Na ostatnich zawodach w Łańcucie torunianie osiągnęli bardzo dobre wyniki

W dniach 7. i 8. listopada w Łańcucie miało miejsce VII Grand Prix Polski 2015 im. Stanisława Geronia. Na te prestiżowe zawody w akrobatyce sportowej, skokach na trampolinie i ścieżce zgłosiło się ponad 500 osób z wielu polskich klubów, a nawet spoza kraju, stąd też konkurencja i poziom zawodników z pewnością nie były małe. Torunianie mimo to zajęli bardzo dobre miejsca.

W rywalizacji indywidualnej klub „Olimpijczyk” reprezentowali: Daria Zubrzycka, Oliwia Szreder, Kacper Rempalski i Sławomir Katkiewicz, z czego trzech z nich rywalizowało w kategorii 13-14 lat. Najbardziej zaszczytne miejsce przypadło Zubrzyckiej, która okazała się bezapelacyjnie najlepsza i zgarnęła złoto. Na siódmym miejscu w tej samej kategorii uplasowała się Szreder, a w rywalizacji męskiej szóste miejsce zajął Rempalski. Nie gorzej wypadł Sławomir Katkiewicz. Aktualny młodzieżowy mistrz Polski w rywalizacji juniorów zajął czwarte miejsce. Świetne występy toruńscy gimnastycy zaliczyli także w oddzielnej konkurencji, jaką były skoki synchroniczne. Na najwyższym stopniu podium znaleźli się zarówno para damska: Daria Zubrzycka z Oliwią Szreder oraz męska: Sławomir Katkiewicz z Łukaszem Popławskim.