Tłumy na Mentor Toruń Cup! Świetny występ naszych olimpijczyków

(fot. MKS Axel)

Międzynarodowa gala łyżwiarstwa figurowego Mentor Toruń Cup znów przyciągnęła na Tor-Tor tłumy widzów! Pary taneczne z całego świata stworzyły fenomenalne, harmonijne, i olśniewające widowisko artystyczne!

W XVII edycji Mentor Toruń Cup wzięło udział udział blisko 300 łyżwiarzy figurowych z 28 krajów. Przez ostatni tydzień na Tor-Torze występowali m.in. reprezentanci Australii, Republiki Południowej Afryki, USA i Filipin. Zwieńczeniem zawodów tradycyjnie była sobotnia gala finałowa, na której wystąpili najlepsi uczestnicy. Kto tym razem triumfował na Mentor Toruń Cup?

1

Złoty medal w kategorii seniorskich tańców na lodzie zdobyli torunianie – Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev. Olimpijska para MKS Axel Toruń objęła prowadzenie po programie krótkim, by w tańcu dowolnym potwierdzić formę zdobywając 174,28 punktów, tym samym poprawiając ubiegłoroczny rezultat o 5,41 punktów. W tej kategorii drugie miejsce zajął duet Lilah Fear i Lewis Gibson z Wielkiej Brytanii, a brązowy medal zdobyła para Anna Yanovskaya i Adam Lukacs z Węgier.

Wśród solistek w kategorii seniorek tryumfowała Niki Wories z Holandii przed Czeszką Eliską Brezinovą. Trzecia była Brytyjka Nina Povey. Natomiast w seniorskiej grupie solistów wygrał Włoch Daniel Grassl, który zgromadził 196.38 pkt. Trzeci był rodak Grassla, Jari Kessler. Włochów rozdzielił Peter-James Hallam z Wielkiej Brytanii, który podczas Gali porwał widownię efektownym i żywiołowym show na lodowisku.

Spośród wyników uzyskanych przez innych zawodników toruńskiego klubu należy wymienić 12. miejsce Julii Kierul i 15. lokatę Agnieszki Rejment w kategorii juniorek. Złoty medal zdobyła Anastasiia Arkhipova z Ukrainy. Drugie miejsce zdobyła Lea Serna z Francji, a trzecie Łotyszka Polina Andrejeva.

W kategorii Advance Novice dziewcząt torunianki Alicja Rejment zajęła 14. miejsce, Oliwia Kwiatkowska uplasowała się na 15. pozycji, natomiast Kamila Chamielec zajęła 17 lokatę. Zwyciężyła Hiszpanka Marian Millares przed swoją rodaczką Sofią Val i Gal Zoas z Węgier. Najlepsza z Polek Amelia Konik z Oświęcimia była czwarta.

Natomiast wśród par tanecznych Basic Novice z MKS Axel Julia Berendt i Maciej Sęczkowski uplasowali się na 10. pozycji. Tryumfowali Lika Bondar i Artem Koval z Ukrainy. Druga była para Natallia Pazhyvilka i Uladzislau Maiseyeu, a trzecia Zlata Martsishchanka i Vladzislau Sytsik – obie z Białorusi.

Z kolei taneczny duet Martyna Stankowska i Wiktor Kulesza z MKS Axel w kategorii Advanced Novice zajął 16. miejsce. Wygrali Rosjanie Yulia Alieva i Mikhail Kaigorodtsev przed Elizabeth Tkachenko i Alexei Kiliakovem z USA i Tamarą Zhukovą i Arturem Biktimirovem z Rosji.

W rywalizacji solistów w kategorii Advanced Novice zwyciężył Pablo Garcia z Hiszpanii, srebrny medal zdobył Jakub Lofek z Łodzi, a brązowy Białorusin Aliaksei Raikou. Najlepszym w kategorii juniorów okazał się Włoch Gabriele Frangipani, drugi był Luke Digby z Wielkiej Brytanii, a trzeci Daniel Sapoznikov z Niemiec.

Zawody zorganizowane zostały przez Międzyszkolny Klub Sportowy „Axel”, z niemałą pomocą rodziców i dzieci trenujących łyżwiarstwo figurowe.