fbpx
Pozostałe dyscypliny

Toruń Curling Cup już po raz jedenasty

(fot. Pixabay)
Toruń Curling Cup już po raz jedenasty
Mateusz Bąk
REAKCJE

W najbliższy piątek rusza kolejna edycja turnieju Toruń Curling Cup. To najstarsza tego typu impreza w Polsce. Rozgrywana jest bowiem od jedenastu lat

Do zmagań przystąpi szesnaście zespołów, które zagrają systemem „triple knock out”. Mecze pierwszej kolejki rozpoczną się o godz. 9, a następne o 11.45. W piątek i sobotę rozegrane zostaną eliminacje, zaś w niedzielę osiem najlepszych zespołów stanie do walki w fazie pucharowej. Finał zaplanowano na godz. 15:00. Triumfator otrzyma puchar ufundowany przez prezydenta miasta Michała Zaleskiego.

W gronie uczestników wystąpią aż trzy, reprezentujące gospodarza i zarazem organizatora turnieju, a więc Toruński Klub Curlingowy. Wśród faworytów rywalizacji na pewno jest drużyna Toruń Curling Team, która rok temu zajęła drugie miejsce. Zespół wystąpi w składzie: Sebastian Lichy, Radosław Kowalski, Mateusz Kulik i skip Bartosz Jakubowski.

– Chcemy zaprezentować się tak, jak przed rokiem – mówi Radosław Kowalski. – Dobre mecze, rozgrywane przed własną publicznością, cieszą najbardziej. W przeciwieństwie do wielu naszych rywali, nie rozpoczęliśmy jeszcze regularnych treningów, więc trudno powiedzieć, jaką formę prezentujemy. Na pewno jednak zrobimy wszystko, by nie zawieść tych, którzy zawsze trzymają za nas kciuki. Jeśli zagramy tak, jak najlepiej potrafimy, to miejsce w końcowej tabeli powinno być zadowalające. Wierzę, że półfinał leży w naszym zasięgu.

Drugi toruński zespół – TKC Mixtura z Miodem wystąpi w składzie: Aldona Sztyma, Jolanta Różańska, skip Małgorzata Litwin, Michał Zakrzewski i rez. Natalia Turek. Z kolei barw trzeciego zespołu – TKC Jakiś Problem będą bronili: Tomasz Hryniewicki, Janusz Szatkowski, Grzegorz Góral, skip Łukasz Szatkowski i rez. Jarosław Kamiński oraz Michał Gasewicz. Dla większości członków tej drużyny będzie to debiut w zawodach tej rangi.

– Odliczamy już dni do rozpoczęcia zmagań, które dla naszego klubu oznaczają też początek sezonu – mówi Bartosz Jakubowski, prezes TKC. Zawsze robimy wszystko, co w naszej mocy, by zorganizować dobre zawody. I jestem przekonany, że podobnie będzie w tym roku, a uczestnicy rywalizacji, curlerzy z całej Polski, wyjadą z Torunia zadowoleni.

Areną zmagań będzie lodowisko Mentor przy Szosie Chełmińskiej. Wstęp dla kibiców jest darmowy! Imprezę dofinansowała Gmina Miasta Toruń.

Zestaw par na inauguracyjne kolejki:

Piątek, godz. 9: GCC Panda Team Gdańsk – MCC Siła Coriolisa Warszawa, POS Fazi Łódź – Curlusy Warszowice, KKC Vector Kraków – BKC The Gentelmen Bełchatów, TKC Jakiś Problem – TKC Mixtura z Miodem.

Piątek, godz. 11.45: KKC Mistal Kraków – GCC Hansa Team Gdańsk, PKC Poznań – SCC Baltic Team Sopot, SCC Wa ku’ta Boyz Sopot – MCC Twardy Reset Warszawa, GCC Little Lions Gdańsk – Toruń Curling Team.

źródło: Toruń Curling Cup

Pozostałe dyscypliny
Mateusz Bąk
@bak_mateusz

Redaktor działu sport, news i kultura. Ukryty w cieniu potrafi nadzwyczaj niespodziewanie zaatakować i przedstawia najszybszy tekst w mieście. Zajmuje się głównie koszykówką i siatkówką, nie stroni również od wnikliwych reportaży i historycznych ciekawostek

Więcej w dziale Pozostałe dyscypliny

the-strategy-1080536_1920

15-latek z Bydgoszczy triumfuje w kowalewskim turnieju szachowym. Jak wypadli torunianie?

Mateusz Bąk20 lipca 2020
Bez tytułu

Derby Torunia w CS Superlidze

Mateusz Bąk8 lipca 2020
fot. Paweł Siczyński

Sezon hokeja na trawie na finiszu. Jak wypadł Pomorzanin?

Mateusz Bąk6 lipca 2020
Fot. Paweł Siczyński

Pomorzanin zagra w Pucharze Europy!

Mateusz Bąk16 czerwca 2020
fot. Paweł Siczyński

Pomorzanin zagra o Puchar Polski

Mateusz Bąk10 czerwca 2020
DSC_6159_(Copy)

Poznaliśmy program Halowych Mistrzostw Europy

Mateusz Bąk11 maja 2020
rygielska_1_klimkiewicz

Aneta Rygielska walczy o igrzyska! Torunianka wygrywa pierwszą walkę

Mateusz Bąk14 marca 2020
DSC_5978_(Copy)

Halowe Mistrzostwa Polski w Arenie Toruń! Atrakcyjne ceny biletów

Mateusz Bąk26 lutego 2020
Fot. Paweł Siczyński

Pomorzanin zagra o złoto!

Mateusz Bąk26 lutego 2020