Custom Text
Pozostałe dyscypliny

Udane mistrzostwa Polski dla kick-boxerów Smoka Toruń!

Kacper Dąbrowski został mistrzem Polski w kategorii Junior/94kg (fot. Smok Toruń)
Mateusz Bąk

W miejscowości Kartuzy odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów w Kick-boxingu w formule kick-light. O wielkim sukcesie i wyróżnieniu może mówić Kacper Dąbrowski, który wygrał rywalizację w kategorii Junior/94kg i został mistrzem Polski

W zawodach wzięło udział 231 zawodników z 58 polskich klubów. Na trzydniowej imprezie nie zabrakło mocnej ekipy Smoka Toruń. W kategorii 79kg toruński klub reprezentowali Łukasz Olszewski i Karol Szmajda, zaś w kategorii Junior/63 kg Piotr Kruszyński. Po ciężkim boju awansować do ćwierćfinału udało się jedynie Szmajdzie, który w walce o półfinał przegrał z zawodnikiem Palestry Warszawa – Bartoszem Dołbieniem.

Custom Text

Zwycięstwa w ćwierćfinałach odnieśli Jerzy Zambrzycki, Mateusz Białecki, Mikołaj Sadowy i Kacper Dąbrowski. Z następnego etapu niepokonany wyszedł jedynie Kacper Dąbrowski, który po równie udanej walce finałowej zdobył złoty medal i tytuł mistrza Polski. Pozostali trzej musieli uznać wyższość swoich przeciwników i zadowolić się brązowym medalem.

Półfinałowe walki z udziałem torunian:

-69kg Roger Garbaczewski – Michał Sztajerowski, Mateusz Białecki – Kamil Mateja
-63kg Hubert Ulikowski – Łukasz Jendrych, Jan Lodzik – Jerzy Zambrzycki
-Junior/94kg Sebastian Markiewicz – Michał Adamek, Daniel Koszyk – Kacper Dąbrowski
-Junior/79kg Mikołaj Sadowy – Dominik Bala, Patryk Hrycak – Dominik Kaleta

Finał:

-Junior/94kg Michał Adamek – Kacper Dąbrowski

Mateusz Bąk
@bak_mateusz

Redaktor działu sport, news i kultura. Ukryty w cieniu potrafi nadzwyczaj niespodziewanie zaatakować i przedstawia najszybszy tekst w mieście. Zajmuje się głównie koszykówką i siatkówką, nie stroni również od wnikliwych reportaży i historycznych ciekawostek

Więcej w dziale Pozostałe dyscypliny

Alicja Śliwicka kontra Anne Haast (fot. wydarzenie na Facebooku)

Chess Queen’s Match – torunianka zmierzy się z wybitną Holenderką

Konrad Marzec24 kwietnia 2018
Alicja Śliwicka zadebiutowała na mistrzostwach Europy seniorek (fot. Facebook)

Torunianka zadebiutowała na Mistrzostwach Europy w Szachach Kobiet

Konrad Marzec23 kwietnia 2018
Sukcesy toruńskich karateków (fot. materiały prasowe klubu)

Sukcesy toruńskich karateków na Mistrzostwach Polski Karate Shotokan

30727371_1719100314802368_7502616664140152832_n

Sylwia Wierzbowska z kolejnymi medalami!

Mateusz Bąk17 kwietnia 2018
cliff-970348_960_720

Katarzyna Ekwińska akademicką mistrzynią Polski!

Mateusz Bąk12 kwietnia 2018
Swoje poparcie wyrazili już hokeiści Nesty Mires Toruń (fot. torun.pl)

„Time for Toruń” – spotkajmy się na Rynku Staromiejskim

Konrad Marzec12 kwietnia 2018
Sylwia Wierzbowska z medalami Pucharu Europy! (fot. Toruńska Akademia Sportów Walki)

Zawodniczka sekcji Copacabana Toruń z medalami w Pucharze Europy!