Pozostałe dyscypliny

Udane zawody toruńskich łyżwiarzy

Kiedyś mistrzowie łyżwiarstwa, dziś trenerzy. Dorota i Mariusz Siudek na co dzień szkolą łyżwiarzy MKS Axel Toruń (fot. wikipedia)
Mateusz Bąk

Trzech zawodników MKS Axel Toruń reprezentowało nasz kraj podczas międzynarodowych zawodów ISU Challanger Series Warsaw Cup 2015. Najlepsza toruńska para taneczna – Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev zdobyli srebro, a Agnieszka Rejment zajęła 13 miejsce

Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev są bez wątpienia najlepszą parą taneczną w Polsce. Toruński duet nie dawno na zawodach Andorra Open zdobył srebrny medal, co potwierdzało wysoką formę zawodników i zwiastowało kolejny sukces, tym razem na tafli w Warszawie. Torunianie zaliczyli świetne występy, po których w sumie zgromadzili 147,52 punkty. Rezultat ten zakwalifikował ich na drugi stopień podium, co dało także awans w generalnej klasyfikacji cyklu Challanger Series na drugie miejsce.

Warszawskie zawody ISU Challanger za udane może uznać także Agnieszka Rejment. Torunianka zaliczyła swój pierwszy debiut w międzynarodowym turnieju, a biorąc pod uwagę jej niewielkie doświadczenie i wyniki z całego sezonu, zajęła bardzo dobre trzynaste miejsce. Jest to zarazem jej najlepszy występ w całym sezonie. Następną okazję na zaprezentowanie swoich umiejętności łyżwiarze MKS Axel będą mieli w dniach 18-20 grudnia w czeskim Trzyńcu, podczas Mistrzostw Czterech Narodów.

Mateusz Bąk
@bak_mateusz

Redaktor działu sport, news i kultura. Ukryty w cieniu potrafi nadzwyczaj niespodziewanie zaatakować i przedstawia najszybszy tekst w mieście. Zajmuje się głównie koszykówką i siatkówką, nie stroni również od wnikliwych reportaży i historycznych ciekawostek

Więcej w dziale Pozostałe dyscypliny

aircraft-67566_960_720

Torunianin znów zostanie mistrzem świata?

Mateusz Bąk12 czerwca 2019
small-pp_kozieglowy_2019_rr_2944

Znakomity występ Karoliny Karasiewicz! W tyle pozostawiła mistrzynie olimpijskie