Pozostałe dyscypliny

Udany weekend toruńskich florecistek!

Kolejne sukcesy toruńskich florecistek! (fot. wikimedia)
Mateusz Bąk

Klub Budowlani Toruń wyraźnie stawia na rozwój młodych talentów. Miniony weekend przyniósł temu efekty. Julia Chrzanowska, Karolina Żurawska i Oliwia Kowalska wywalczyły zaszczytne miejsca na turniejach międzynarodowych

W niedzielę 29. listopada, we Wrocławiu zorganizowano Międzynarodowy Turniej Dzieci i Młodzików we florecie. Zawody absolutnie zdominowały juniorki Budowlanych Toruń. Po raz kolejny w tym sezonie na najwyższym stopniu podium stanęła Karolina Żurawska. Trzecie miejsce przypadło Oliwii Kowalskiej, z kolei na trzynastym uplasowała się Zuzanna Borkowska. Dalsze pozycje torunianek to 33. – Oliwii Stachulak i 69. – Emilii Szefery.

Dzień wcześniej inni toruńscy floreciści wzięli udział w Pucharze Świata Juniorów w Bratysławie. Na arenie w stolicy Słowacji zaprezentowali się Bartek Żurawski, Marta Łyczbińska oraz Julia Chrzanowska. Powody do wielkiej radości klubu przyniosła zdecydowanie ta ostatnia. Julia Chrzanowska wyrasta na prawdziwą gwiazdę światowego formatu, co przed dwoma dniami po raz kolejny udowodniła. Niedawna uczestniczka Igrzysk Europejskich w Baku zanotowała komplet zwycięstw w fazie grupowej. W następnym etapie, począwszy od walki 1/32 finału, wygrała cztery kolejne starcia aż do półfinału, gdzie musiała uznać wyższość Węgierki Flory Pasztor.

Mateusz Bąk
@bak_mateusz

Redaktor działu sport, news i kultura. Ukryty w cieniu potrafi nadzwyczaj niespodziewanie zaatakować i przedstawia najszybszy tekst w mieście. Zajmuje się głównie koszykówką i siatkówką, nie stroni również od wnikliwych reportaży i historycznych ciekawostek

Więcej w dziale Pozostałe dyscypliny

the-strategy-1080536_1920

15-latek z Bydgoszczy triumfuje w kowalewskim turnieju szachowym. Jak wypadli torunianie?