fbpx
Pozostałe dyscypliny

W Korei w rytmach Shakiry i “Despacito”

(fot. Natalia Kaliszek&Maksym Spodyriev/facebook)
W Korei w rytmach Shakiry i “Despacito”
Maciej Gorczyński
REAKCJE

Toruńska para łyżwiarzy figurowych jest już w PyeongChang. Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev w podróż do Korei udali się na początku tygodnia wraz ze skoczkami narciarskimi. Dziś odbyli pierwszy trening w Gangneung Ice Arena

Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev cieszyli się sporym zainteresowaniem mediów przy okazji wylotu na Igrzyska Olimpijskie w PyeongChang. Wszystko przez wspólny lot z całą ekipą skoczków narciarskich, którzy są naszymi największymi nadziejami na olimpijskie medale. Na jaki wynik liczą z kolei torunianie?

 – Uważamy, że jesteśmy w najlepszej formie w życiu – mówili przed wylotem Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev. – Najważniejsze, żeby nie dopadł nas pech, żebyśmy pokazali sto procent tego, co potrafimy. Sezon olimpijski jest jednak zawsze najtrudniejszy i wszyscy są perfekcyjnie przygotowani. W ubiegłym roku w mistrzostwach Europy byliśmy na ósmym miejscu, w tym na dziesiątym, a przecież poprawiliśmy się o osiem punktów. Gdybyśmy uzyskali taką samą notę rok wcześniej, to skończylibyśmy na szóstej pozycji.

W tym sezonie w programie krótkim są samba, rumba i salsa. Zespoły kombinują z muzyką, która jest kluczowym elementem tej dyscypliny. Francuzi na przykład postawili na latynoskie przeróbki utworów… Eda Sheerana. Trenerka naszej pary – Sylwia Nowak-Trębacka, przesłuchała tysiące piosenek, aby ostatecznie postawić na te najbardziej rozpoznawalne, które spodobają się publiczności. W efekcie, występowi torunianom towarzyszyć będzie słynne “Despacito” oraz jeden z utworów Shakiry.

Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev zaprezentują się publiczności w dniach 19 i 20 lutego. Start rywalizacji par tanecznych zaplanowano na około godzinę 02:00. Transmisje z Igrzysk Olimpijskich w PyeongChang prowadzą stacje TVP oraz Eurosport.

Pozostałe dyscypliny
Maciej Gorczyński
@McGorczynski

Kierownik działu sport. Wielki fan wszystkich dyscyplin, a w szczególności tych z poziomu trybun i telewizora. Gdyby urodził się w górach, z pewnością zostałby skoczkiem narciarskim.

Więcej w dziale Pozostałe dyscypliny

the-strategy-1080536_1920

15-latek z Bydgoszczy triumfuje w kowalewskim turnieju szachowym. Jak wypadli torunianie?

Mateusz Bąk20 lipca 2020
Bez tytułu

Derby Torunia w CS Superlidze

Mateusz Bąk8 lipca 2020
fot. Paweł Siczyński

Sezon hokeja na trawie na finiszu. Jak wypadł Pomorzanin?

Mateusz Bąk6 lipca 2020
Fot. Paweł Siczyński

Pomorzanin zagra w Pucharze Europy!

Mateusz Bąk16 czerwca 2020
fot. Paweł Siczyński

Pomorzanin zagra o Puchar Polski

Mateusz Bąk10 czerwca 2020
DSC_6159_(Copy)

Poznaliśmy program Halowych Mistrzostw Europy

Mateusz Bąk11 maja 2020
rygielska_1_klimkiewicz

Aneta Rygielska walczy o igrzyska! Torunianka wygrywa pierwszą walkę

Mateusz Bąk14 marca 2020
DSC_5978_(Copy)

Halowe Mistrzostwa Polski w Arenie Toruń! Atrakcyjne ceny biletów

Mateusz Bąk26 lutego 2020
Fot. Paweł Siczyński

Pomorzanin zagra o złoto!

Mateusz Bąk26 lutego 2020