fbpx
Pozostałe dyscypliny

W Toruniu powstaje nowy klub. Wystartuje w Ekstralidze!

(fot. torun.pl)
W Toruniu powstaje nowy klub. Wystartuje w Ekstralidze!
Mateusz Bąk
REAKCJE

Speedrower w Toruniu zyskuje coraz większą popularność! Z naszego miasta o drużynowe mistrzostwo Polski powalczą już dwa kluby! Obok TSŻ do rywalizacji włącza się bowiem Drwęca Kaszczorek

Na czym polegają wyścigi speedrowerów? To połączenie kolarstwa i żużla. W biegu startuje zatem czterech zawodników, którzy ścigają się na czterech okrążeniach. W przeciwieństwie od klasycznego czarnego sportu za zwycięstwo w biegu zawodnik otrzymuje cztery punkty, za drugie miejsce trzy, za trzecie dwa, a za czwarte jeden. Co warte dodania speedrowery pozbawione są hamulców i przerzutek. Są za to dużo lżejsze od normalnych rowerów.

Od kilku lat rywalizację speedrowerów możemy oglądać w toruńskim Motoparku, gdzie swoje mecze rozgrywa czterokrotny mistrz Polski TSŻ Toruń. W 2020 roku zadebiutuje z kolei zespół z Kaszczorka, a więc doczekamy się derbów! Drugi klub będzie mieć tor przy ulicy Skierki, który zostanie wybudowany ze środków Budżetu Obywatelskiego.

To tutaj Drwęca będzie mieć swój tor (fot. nadesłane)

To tutaj Drwęca będzie mieć swój tor (fot. nadesłane)

Owal znajdować się będzie w kompleksie rekreacyjnym, na który już dziś składa się boisko wielofunkcyjne czy bieżnia lekkoatletyczna. Ze względu na liczne procedury oraz sam proces budowy można się spodziewać, iż tor w Kaszczorku powstanie w drugiej połowie roku. Jednak dzięki gościnności TSŻu, klub z południowo-wschodniej części naszego miasta będzie mógł przyjmować przeciwników na torze przy Bielańskiej 66. Wiadomo, że oba kluby będą ze sobą współpracować – przekonuje nas Bartosz Fryckowski, koordynator Drwęcy Kaszczorek.

Obecnie Drwęca formalnie pełni rolę rezerw TSŻ, choć zgłoszono już akces do rozgrywek o Drużynowe Mistrzostwo Polski. Oba toruńskie kluby zapowiadają jednak dalszą współpracę.

Spory wpływ na decyzję o tak rychłym przystąpieniu zespołu do rozgrywek ma rewolucja wprowadzona przez Polską Federację Klubów Speedrowerowych. W jej wyniku zespoły składać się będą z sześciu, a nie jak do tej pory z siedmiu zawodników. Wobec tego Kaszczorek będzie mógł pozyskać z drużyny TSŻ kilka ciekawych i utytułowanych nazwisk – dodaje Fryckowski.

O konkretnych transferach dowiemy się w okolicach kwietnia. Te oczywiście nie przekreślają szans na dołączenie do Drwęcy innych zainteresowanych. Wręcz przeciwnie! Nie wymagany jest własny sprzęt ani doświadczenie. Liczy się przede wszystkim wola walki i chęć zdrowej rywalizacji!

Inauguracja sezonu 5 kwietnia. Na torze przy Bielańskiej 66 Drwęca podejmie trzeci zespół ubiegłorocznych rozgrywek – Lwy Częstochowa, dla którego ścigać się będzie m.in. trzeci zawodnik Indywidualnych Mistrzostw Świata 2019 – Marcin Szymański.

W tegorocznej Ekstralidze wystartują następujące ekipy: Szawer Leszno, Śląsk Świętochłowice, Lwy Częstochowa, Mustang Żołędowo, TSŻ Toruń, Orzeł Gniezno, Victoria Poczesna, Wiraż Ostrów oraz Kaszczorek.

Pozostałe dyscypliny
Mateusz Bąk
@bak_mateusz

Redaktor działu sport, news i kultura. Ukryty w cieniu potrafi nadzwyczaj niespodziewanie zaatakować i przedstawia najszybszy tekst w mieście. Zajmuje się głównie koszykówką i siatkówką, nie stroni również od wnikliwych reportaży i historycznych ciekawostek

Więcej w dziale Pozostałe dyscypliny

the-strategy-1080536_1920

15-latek z Bydgoszczy triumfuje w kowalewskim turnieju szachowym. Jak wypadli torunianie?

Mateusz Bąk20 lipca 2020
Bez tytułu

Derby Torunia w CS Superlidze

Mateusz Bąk8 lipca 2020
fot. Paweł Siczyński

Sezon hokeja na trawie na finiszu. Jak wypadł Pomorzanin?

Mateusz Bąk6 lipca 2020
Fot. Paweł Siczyński

Pomorzanin zagra w Pucharze Europy!

Mateusz Bąk16 czerwca 2020
fot. Paweł Siczyński

Pomorzanin zagra o Puchar Polski

Mateusz Bąk10 czerwca 2020
DSC_6159_(Copy)

Poznaliśmy program Halowych Mistrzostw Europy

Mateusz Bąk11 maja 2020
rygielska_1_klimkiewicz

Aneta Rygielska walczy o igrzyska! Torunianka wygrywa pierwszą walkę

Mateusz Bąk14 marca 2020
DSC_5978_(Copy)

Halowe Mistrzostwa Polski w Arenie Toruń! Atrakcyjne ceny biletów

Mateusz Bąk26 lutego 2020
Fot. Paweł Siczyński

Pomorzanin zagra o złoto!

Mateusz Bąk26 lutego 2020