fbpx
Pozostałe dyscypliny

Weekend z driftingiem na Motoaranie!

Już w najbliższy weekend na MotoArenie kibice znów ujrzą jazdę ślizgiem kontrolowanym, ale w innym wydaniu (fot. facebook)
Weekend z driftingiem na Motoaranie!
Mateusz Bąk
REAKCJE

Pora na finałową odsłonę prestiżowych zawodów Drift Masters Grand Prix. W ten weekend na toruńskiej Motoarenie rywalizować będą najlepsi europejscy specjaliści od jazdy kontrolowanym

Drift Masters Grand Prix to największa profesjonalna liga driftingu w Polsce. Tegoroczna edycja składa się z sześciu dwudniowych etapów, których cykl zamyka ten ostatni – toruński. Specjalnie na tą okazję płytę główną Motoareny przebudowano na tyle, by powstał na niej profesjonalny tor asfaltowy, o szerokości ośmiu metrów. O miano zwycięzcy Drift Masters Grand Prix 2015 powajczy szerokie grono najlepszych drifterów Starego Kontynentu, w tym mocna obsada Polaków.

W finałowej walce zobaczymy starcie irlandzkiego mistrza Drift Allstars – James’a Deane’a z aktualnym liderem klasyfikacji Drift Masters GP – Marcinem Mospinkiem. Ponadto na tor wyjadą m.in. Piotr Więcek, Dawid Karkosik, Max Geidrich czy Phill Morrison. Podczas zawodów Drift Masters Grand Prix kierowcy pokonują trasę w parach w bardzo bliskiej odległości – często liczonej w centymetrach. Zwycięża zawodnik, który zdobędzie największą liczbę punktów.

Główna część zawodów potrwa od godziny 20:15 w sobotę i od 18:00 w niedzielę. Bramy dla publiczności otwarte zostaną dużo wcześniej, bo o godzinie 10:00. Wtedy będzie można zobaczyć będzie można trening, kwalifikacje do wieczornych zawodów TOP 16, a także Park Maszyn.

Pozostałe dyscypliny
Mateusz Bąk
@bak_mateusz

Redaktor działu sport, news i kultura. Ukryty w cieniu potrafi nadzwyczaj niespodziewanie zaatakować i przedstawia najszybszy tekst w mieście. Zajmuje się głównie koszykówką i siatkówką, nie stroni również od wnikliwych reportaży i historycznych ciekawostek

Więcej w dziale Pozostałe dyscypliny

the-strategy-1080536_1920

15-latek z Bydgoszczy triumfuje w kowalewskim turnieju szachowym. Jak wypadli torunianie?

Mateusz Bąk20 lipca 2020
Bez tytułu

Derby Torunia w CS Superlidze

Mateusz Bąk8 lipca 2020
fot. Paweł Siczyński

Sezon hokeja na trawie na finiszu. Jak wypadł Pomorzanin?

Mateusz Bąk6 lipca 2020
Fot. Paweł Siczyński

Pomorzanin zagra w Pucharze Europy!

Mateusz Bąk16 czerwca 2020
fot. Paweł Siczyński

Pomorzanin zagra o Puchar Polski

Mateusz Bąk10 czerwca 2020
DSC_6159_(Copy)

Poznaliśmy program Halowych Mistrzostw Europy

Mateusz Bąk11 maja 2020
rygielska_1_klimkiewicz

Aneta Rygielska walczy o igrzyska! Torunianka wygrywa pierwszą walkę

Mateusz Bąk14 marca 2020
DSC_5978_(Copy)

Halowe Mistrzostwa Polski w Arenie Toruń! Atrakcyjne ceny biletów

Mateusz Bąk26 lutego 2020
Fot. Paweł Siczyński

Pomorzanin zagra o złoto!

Mateusz Bąk26 lutego 2020