fbpx
Pozostałe dyscypliny

Wielka impreza lekkoatletyczna w Toruniu!

W przyszłym roku w Arenie Toruń zaprezentuje się jeszcze więcej światowych gwiazd sportu! (fot. Maciej Gorczyński/chillitorun.pl)
Wielka impreza lekkoatletyczna w Toruniu!
Sebastian Górka
REAKCJE

10 lutego 2017 roku w Arenie Toruń odbędzie się trzecia edycja mityngu lekkoatletycznego Copernicus Cup. W przyszłym roku impreza ta zostanie włączona do cyklu IAAF Indoor World Tour, który jest odpowiednikiem Diamentowej Ligi

IAAF World Indoor Tour powstał przed rokiem i w pierwszym sezonie zaliczano do niego cztery mityngi. Przyszłoroczna edycja poza Toruniem zostanie rozegrana w halach w Bostonie, Duesseldorfie, Karlsruhe i Birmingham.

Copernicus Cup rozgrywany jest dopiero od 2015 roku, ale już zyskał renomę. Zawodnicy lubią startować na szybkiej, toruńskiej bieżni, która wykorzystywana była podczas halowych mistrzostw świata w Sopocie. Ukoronowaniem dwóch pierwszych edycji było ustalenie halowego rekordu świata do lat 20 przez Ewę Swobodę na dystansie 60 metrów.

Toruń będzie pierwszym polskim miastem, które będzie gościło zawody zaliczane do najważniejszego cyklu mityngów lekkoatletycznych na świecie. Dzięki wybudowaniu nowej hali w naszym mieście, uważane jest za centrum polskiej lekkiej atletyki.

Dla Polski i Torunia włączenie mityngu Copernicus Cup do kalendarza IAAF World Indoor Tour to bardzo duże wyróżnienie, ale i potwierdzenie zaufania jakim obdarza nas międzynarodowa federacja. – mówi prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, Jerzy Skucha. – Przed organizatorami teraz blisko 4 miesiące intensywnej pracy, aby zawody wypadły znakomicie. Jestem przekonany, że w lutym w Toruniu zobaczymy świetnych zawodników, światową czołówkę.

W ramach IAAF World Indoor Tour rozgrywane są wybrane konkurencje znajdujące się w programie halowych mistrzostw świata. W przyszłym roku w cyklu punktowane będą wśród mężczyzn biegi na 400 i 1500 metrów, a także na 60 metrów przez płotki oraz skoki wzwyż i w dal. Panie rywalizować będą o punkty w biegach na 60, 800, 3000 (wymiennie z 5000) metrów oraz w pchnięciu kulą, skoku o tyczce i trójskoku. Na najlepszych w poszczególnych konkurencjach czekają wysokie nagrody finansowe oraz „dzikie karty” uprawniające do startu w przyszłorocznych halowych mistrzostwach świata, które odbędą się w Birmingham.

Warto dodać, że w minionym sezonie triumfatorem IAAF World Indoor Tour w biegu na 800 metrów został Adam Kszczot.

Terminarz IAAF Indoor World Tour 2017:

28 stycznia 2017 r., New Balance Indoor Grand Prix w Bostonie (USA)
01 lutego 2017 r., PSD Bank Meeting w Düsseldorfie (Niemcy)
04 lutego 2017 r., Indoor Meeting w  Karlsruhe (Niemcy)
10 lutego 2017 Copernicus Cup w Toruniu (Polska)
18 lutego 2017 Birmingham Indoor Grand Prix  w Birmingham (Wielka Brytania)

Pozostałe dyscypliny
Sebastian Górka

Nikt nie wie skąd się wziął i co robił wcześniej, ale w toruńskim sporcie jako kibic i dziennikarz jest od zawsze. Zna wszystkich i wszyscy znają jego. Prywatnie wielki kibic piłki nożnej, żużla i hokeja.

Więcej w dziale Pozostałe dyscypliny

the-strategy-1080536_1920

15-latek z Bydgoszczy triumfuje w kowalewskim turnieju szachowym. Jak wypadli torunianie?

Mateusz Bąk20 lipca 2020
Bez tytułu

Derby Torunia w CS Superlidze

Mateusz Bąk8 lipca 2020
fot. Paweł Siczyński

Sezon hokeja na trawie na finiszu. Jak wypadł Pomorzanin?

Mateusz Bąk6 lipca 2020
Fot. Paweł Siczyński

Pomorzanin zagra w Pucharze Europy!

Mateusz Bąk16 czerwca 2020
fot. Paweł Siczyński

Pomorzanin zagra o Puchar Polski

Mateusz Bąk10 czerwca 2020
DSC_6159_(Copy)

Poznaliśmy program Halowych Mistrzostw Europy

Mateusz Bąk11 maja 2020
rygielska_1_klimkiewicz

Aneta Rygielska walczy o igrzyska! Torunianka wygrywa pierwszą walkę

Mateusz Bąk14 marca 2020
DSC_5978_(Copy)

Halowe Mistrzostwa Polski w Arenie Toruń! Atrakcyjne ceny biletów

Mateusz Bąk26 lutego 2020
Fot. Paweł Siczyński

Pomorzanin zagra o złoto!

Mateusz Bąk26 lutego 2020