fbpx
Pozostałe dyscypliny

Wielkie gwiazdy na ORLEN Copernicus Cup 2020!

(fot. Krzysztof Maliszewski)
Wielkie gwiazdy na ORLEN Copernicus Cup 2020!
Mateusz Bąk
REAKCJE

Do Torunia znów przyjedzie światowa czołówka lekkoatletyki! ORLEN Copernicus Cup odbędzie się już 8 lutego!

Copernicus Cup to największe święto lekkoatletyki w Toruniu. Choć impreza odbywa się dopiero po raz szósty, pochwalić się może międzynarodową renomą i ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród lekkoatletów z całego świata, jak i u kibiców, którzy Arenę Toruń wypełniają po brzegi.

Po raz szósty jesteśmy gospodarzem tego mityngu, który w ubiegłym roku nasz mityng był uznany najlepszą imprezą w Europie – cieszy się prezydent Torunia Michał Zaleski.

Zawodnicy w Toruniu będą rywalizować w 11 konkurencjach – ośmiu biegowych i trzech technicznych.

Obsada jest bardzo mocna. Czeka nas dynamiczny mityng. Będą tu zawodnicy, którzy jeszcze w Polsce nie startowali. Choćby w skoku o tyczce obsada jest niezwykle mocna, ale nie tylko, bo wielkie nazwiska pojawią się też w biegach na 400 i 800 metrów, czy w skoku w dal – zdradza Krzysztof Wolsztyński, prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Do Torunia przyjadą m.in. skoczkini w dal Ivana Spanovic, tyczkarz Armand Duplantis, czy płotkarz Andrew Pozzi. Na starcie pojawi się także wiele innych gwiazd i cała czołówka polskiej lekkiej atletyki.

Celowo na koniec zaplanowaliśmy bieg na 800 metrów, w którym obsada jest tak mocna, że nasz Adam Kszczot ma dopiero szósty wynik, biorąc pod uwagę ubiegłoroczne rezultaty – dodaje Wolsztyński.

Mityng ORLEN Copernicus Cup, w ubiegłym roku uznany przez IAFF najlepszym mityngiem w Europie, z roku na rok zyskuje na prestiżu.

Uwielbiam startować w Toruniu i to nie tylko dlatego, że dwa razy udało mi się wygrać. Każdego roku obsada jest mocniejsza, więc wygrać jest coraz trudniej. A do tego na trybunach są tłumy fanów, których doping niesie – mówi Iga Baumgart-Witan, wicemistrzyni świata z 2019 roku w sztafecie 4×400 m.

W Toruniu Baumgart-Witan zmierzy się m.in. z Justyną Święty-Ersetic, czy rekordzistką mityngu Szwajcarką Leą Sprunger. Największą ozdobą ORLEN Copernicus Cup 2020 będzie jednak pojedynek najlepszych tyczkarzy świata, bo na starcie, obok Piotra Liska i Pawła Wojciechowskiego staną m.in. wicemistrz świata Szwed Armand Duplantis, Rosjanin Timur Morgunow, Kanadyjczyk Shawnacy Barber czy Grek Konstantinos Filippidis. Kibice zobaczą także ciekawy konkurs pchnięcia kulą, w którym wystąpią m.in. Michał Haratyk i Konrad Bukowiecki.

ORLEN Copernicus Cup 2020 będzie czwartym w tegorocznym World Athletics Indoor Tour. Cykl siedmiu zawodów rozpocznie się 25 stycznia w Bostonie, a zakończy 21 lutego w Madrycie.

Organizatorzy, mimo wielkiego zainteresowania, zarezerwowali część miejsc dla liczących minimum 15 osób klubów kibica. Mimo to w sprzedaży jest jeszcze niewielka liczba biletów w cenach od 10 do 40 złotych. Szczegóły TUTAJ.

VI ORLEN Copernicus Cup odbędzie się 8 lutego 2020 roku w Arenie Toruń w godz. 18:00 – 21:00.

Pozostałe dyscypliny
Mateusz Bąk
@bak_mateusz

Redaktor działu sport, news i kultura. Ukryty w cieniu potrafi nadzwyczaj niespodziewanie zaatakować i przedstawia najszybszy tekst w mieście. Zajmuje się głównie koszykówką i siatkówką, nie stroni również od wnikliwych reportaży i historycznych ciekawostek

Więcej w dziale Pozostałe dyscypliny

the-strategy-1080536_1920

15-latek z Bydgoszczy triumfuje w kowalewskim turnieju szachowym. Jak wypadli torunianie?

Mateusz Bąk20 lipca 2020
Bez tytułu

Derby Torunia w CS Superlidze

Mateusz Bąk8 lipca 2020
fot. Paweł Siczyński

Sezon hokeja na trawie na finiszu. Jak wypadł Pomorzanin?

Mateusz Bąk6 lipca 2020
Fot. Paweł Siczyński

Pomorzanin zagra w Pucharze Europy!

Mateusz Bąk16 czerwca 2020
fot. Paweł Siczyński

Pomorzanin zagra o Puchar Polski

Mateusz Bąk10 czerwca 2020
DSC_6159_(Copy)

Poznaliśmy program Halowych Mistrzostw Europy

Mateusz Bąk11 maja 2020
rygielska_1_klimkiewicz

Aneta Rygielska walczy o igrzyska! Torunianka wygrywa pierwszą walkę

Mateusz Bąk14 marca 2020
DSC_5978_(Copy)

Halowe Mistrzostwa Polski w Arenie Toruń! Atrakcyjne ceny biletów

Mateusz Bąk26 lutego 2020
Fot. Paweł Siczyński

Pomorzanin zagra o złoto!

Mateusz Bąk26 lutego 2020