fbpx
Pozostałe dyscypliny

Wilki rozniosły Anioły

Dzisiejsze spotkanie oddaliło tą drużynę od fazy play off
Wilki rozniosły Anioły
Jakub Strzelka
REAKCJE

Dzisiaj na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego toruńscy futboliści rozegrali ligowe spotkanie z drużyną Wilków Łódzkich. Niestety, po raz kolejny to gospodarze musieli uznać wyższość rywala…

Torunianie do spotkania z łódzką ekipą podchodzili w bardzo bojowych nastrojach. To ten mecz miał przesądzić o ich być, albo nie być w fazie play off. „Jesteśmy bardzo skupieni, każdy jest zmotywowany. Liczymy tylko na zwycięstwo, nie ma innej opcji” – zapowiadał przed meczem rozgrywający „Aniołów” Łukasz Kuśmirek, w rozmowie dla KP Sport. Niestety na zapowiedziach się skończyło, motywacja i skupienie nie wystarczyły by pokonać lepiej dysponowaną drużynę Wilków Łódzkich.

Początek spotkania był bardzo wyrównany. Obie ekipy grały zachowawczo, nie rwąc się do ataku za wszelką cenę. Od czasu do czasu tylko z ofensywną akcją ruszał Tomasz Kuska, tym samym siejąc zamęt w defensywie rywala. Toruński zawodnik zdobył w ten sposób wiele jardów, ale nie przyniosło to jednak „Aniołom” punktów. Za to nie można tego powiedzieć o drużynie gości, która zbliżyła się na tyle do pola punktowego gospodarzy żeby przeprowadzić akcję biegową, zakończoną przyłożeniem. Tym samym prowadzenie objęli łódzcy futboliści.

Drugą kwartę od akcji ofensywnej rozpoczyna zespół gospodarzy. Przynosi ona upragniony efekt w postaci przyłożenia i tym samym wynik jest remisowy. Chwilę później kibice zgromadzenia na Stadionie Miejskim znów mieli powody do radości, bowiem padł Field Goal dla toruńskiego zespołu. Od tej pory na prowadzeniu byli torunianie. Ich radość nie trwała jednak długo. Parę minut później na właściwe tory wrócił łódzki zespół, który po przyłożeniu z akcji podaniowej objął prowadzenie w meczu i nie oddał go już do końca. Toruńscy futboliści jednak nie odpuszczali i do końca pierwszej połowy zdobyli jeszcze 3 punkty… jedne z ostatnich w tym spotkaniu.

W drugiej połowie meczu dane im było zdobyć jeszcze tylko sześć punktów, podczas gdy łodzianie skompletowali ich dodatkowe dwadzieścia. To samo za siebie mówi jak przebiegał mecz w Toruniu. Ostateczny wynik to 32-16 dla zespołu Wilków. Tym samym play offy odleciały „Aniołom” jeszcze dalej. Nie ma co jednak załamywać rąk. Toruńscy futboliści mają jeszcze szansę na awans do tej fazy. Warunek jest jeden. Trzeba wygrać wszystkie spotkania do końca rundy zasadniczej, a to piekielnie trudne zadanie. Tym bardziej, że rywalami w tych spotkaniach będą kolejno Crusaders Warszawa, Cougars Szczecin i ponownie Wilki Łódzkie. Nam nie pozostaje nic innego jak mocno ściskać kciuki za naszych futbolistów.

Pozostałe dyscypliny
Jakub Strzelka
@JStrzelka

Dziennikarz, publicysta i czujny obserwator czerpiący z ikon polskiego felietonu, by jak najtrafniej opisywać toruńskie piekiełko.

Więcej w dziale Pozostałe dyscypliny

the-strategy-1080536_1920

15-latek z Bydgoszczy triumfuje w kowalewskim turnieju szachowym. Jak wypadli torunianie?

Mateusz Bąk20 lipca 2020
Bez tytułu

Derby Torunia w CS Superlidze

Mateusz Bąk8 lipca 2020
fot. Paweł Siczyński

Sezon hokeja na trawie na finiszu. Jak wypadł Pomorzanin?

Mateusz Bąk6 lipca 2020
DSC_4976_wynik-e1553518185455-962x600

Toruński sport kontra koronawirus. Które ekipy pozostały w grze?

Mateusz Bąk22 czerwca 2020
Fot. Paweł Siczyński

Pomorzanin zagra w Pucharze Europy!

Mateusz Bąk16 czerwca 2020
fot. Paweł Siczyński

Pomorzanin zagra o Puchar Polski

Mateusz Bąk10 czerwca 2020
DSC_6159_(Copy)

Poznaliśmy program Halowych Mistrzostw Europy

Mateusz Bąk11 maja 2020
rygielska_1_klimkiewicz

Aneta Rygielska walczy o igrzyska! Torunianka wygrywa pierwszą walkę

Mateusz Bąk14 marca 2020
DSC_5978_(Copy)

Halowe Mistrzostwa Polski w Arenie Toruń! Atrakcyjne ceny biletów

Mateusz Bąk26 lutego 2020