fbpx
Pozostałe dyscypliny

Wodna jazda w lewo! Czy torunianin sięgnie po mistrzostwo?

Rok temu w europejskim czempionacie w Myśliborzu najlepszy okazał się torunianin - Maciej Szymczyk (fot. youtube)
Wodna jazda w lewo! Czy torunianin sięgnie po mistrzostwo?
Jakub Strzelka
REAKCJE

Torunianie są znani ze swojego zamiłowania do motocyklowej jazdy w lewo na torze, ale wersja wodna jest im kompletnie obca. Niebawem będą mogli przekonać się również do niej. Już za parę dni na Wiśle odbywać się będą Międzynarodowe Motorowodne Mistrzostwa Polski oraz Motorowodne Mistrzostwa Europy. Warto się zjawić, by dopingować aktualnego wicemistrza Starego Kontynentu – Marcina Szymczyka, prywatnie mieszkańca Torunia

Impreza rozpocznie się już w piątek, ale zawodnicy nie będą się jeszcze ścigać. Przejdą natomiast kontrolę techniczną. Następnie udadzą się na imprezę integracyjną, w której będą mogli wziąć udział wszyscy przybyli uczestnicy. Rywalizacja rozpocznie się dopiero w sobotę o godzinie 15:00. Wówczas na wodę wypłyną motorówki klasy GT30, a wśród nich Marcin Szymczyk, srebrny medalista zeszłorocznego czempionatu w Myśliborzu. Ponadto zawodnicy będą rywalizować w klasach GT15, OSY400, T550 + S550 oraz F4. Wszystkie informacje dotyczące organizacji zawodów znajdziecie pod tym linkiem.

Mistrzostwa Europy w Sporcie Motorowodnym odbędą się w Toruniu po raz pierwszy, ale Gród Kopernika gościł już w przeszłości miłośników wodnego ścigania. Ostatni raz było to dwa lata temu, kiedy na Wiśle odbywały się Międzynarodowe Motorowodne Mistrzostwa Polski. Wówczas przypomniano sobie o chlubnych dziejach tego sportu w Toruniu. Jeszcze w latach komunistycznej Polski często zawody motorowodne odbywały się w Porcie Drzewnym. Mało kto jednak pamięta, że ta dyscyplina ma w Toruniu jeszcze dłużą historię. Na Wiśle rywalizowano już dziesięć lat po wojnie w 1955 roku, a dystans był bardzo podobny do tego, na którym za parę dni będą się ścigać zawodnicy. Czyli od mostu im. J. Piłsudskiego do mostu kolejowego im. E. Malinowskiego.

Zawody motorowodne doskonale wpisują się w jedno z haseł przewodnich miasta: „Toruń miastem sportu”. Oby ta dyscyplina gościła w Toruniu jak najczęściej.

Pozostałe dyscypliny
Jakub Strzelka
@JStrzelka

Dziennikarz, publicysta i czujny obserwator czerpiący z ikon polskiego felietonu, by jak najtrafniej opisywać toruńskie piekiełko.

Więcej w dziale Pozostałe dyscypliny

the-strategy-1080536_1920

15-latek z Bydgoszczy triumfuje w kowalewskim turnieju szachowym. Jak wypadli torunianie?

Mateusz Bąk20 lipca 2020
Bez tytułu

Derby Torunia w CS Superlidze

Mateusz Bąk8 lipca 2020
fot. Paweł Siczyński

Sezon hokeja na trawie na finiszu. Jak wypadł Pomorzanin?

Mateusz Bąk6 lipca 2020
Fot. Paweł Siczyński

Pomorzanin zagra w Pucharze Europy!

Mateusz Bąk16 czerwca 2020
fot. Paweł Siczyński

Pomorzanin zagra o Puchar Polski

Mateusz Bąk10 czerwca 2020
DSC_6159_(Copy)

Poznaliśmy program Halowych Mistrzostw Europy

Mateusz Bąk11 maja 2020
rygielska_1_klimkiewicz

Aneta Rygielska walczy o igrzyska! Torunianka wygrywa pierwszą walkę

Mateusz Bąk14 marca 2020
DSC_5978_(Copy)

Halowe Mistrzostwa Polski w Arenie Toruń! Atrakcyjne ceny biletów

Mateusz Bąk26 lutego 2020
Fot. Paweł Siczyński

Pomorzanin zagra o złoto!

Mateusz Bąk26 lutego 2020