Worek medali toruńskich weteranów i lekarzy

Medaliści mistrzostw - Julian Pełka i Jolanta Pełka-Witt, w towarzystwie Anny Dymnej (fot. PZWLA)

Na początku lipca w Krakowie odbyły się 27. Mistrzostwa Polski Weteranów Lekkiej Atletyki i 6. Mistrzostwa Polski Lekarzy. Na obu imprezach grad medali wywalczyli sportowcy z Torunia i okolic!

Mistrzostwa odbyły się w dniach 1-2 lipca na krakowskim Stadionie KS AZS AWF. W zmaganiach uczestniczyło łącznie 415 sportowców. Wielu z nich reprezentowało miasta z naszego województwa. Lekkoatleci z Torunia i okolic zdobyli w sumie 22 medale – 16 w Mistrzostwach Polski Weteranów i 6 w Mistrzostwach Polski Lekarzy.

Jeżeli chodzi o rywalizację medyków, po trzy medale zdobyli Jolanta Pełka-Witt i Julian Pełka. Pierwsza wywalczyła dwa złota – w skoku w dal i w trójskoku, a także srebro w rzucie oszczepem. Drugi może poszczycić się medalami z każdego kruszcu. Pełka triumfował w skoku wzwyż, po srebro sięgnął w skoku w dal, a po brąz w pchnięciu kulą.

Jeszcze więcej medali wywalczyli nasi weterani. Na najwyższym stopniu podium stanęli Edward Korolko (kategoria M75, skok o tyczce) oraz Małgorzata Adryjańczyk (K40, bieg na 400m). Oboje sięgnęli także po brązowe medale na dystansie 100 metrów. Sprinterka zdobyła również srebro na dystansie 200 metrów, z kolei Edward Korolko tytuł pierwszego wicemistrza kraju wywalczył w skoku wzwyż.

Dwa srebrne medale i jeden brązowy krążek przywiózł do Torunia Wacław Krankowski (M65). Identycznym dorobkiem z mistrzostw może poszczycić się Jolanta Pełka-Witt (K40). Prezes Polskiego Związku Weteranów Lekkiej Atletyki na drugim stopniu podium stanął za rywalizację w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem, na trzecim – w rzucie młotem. Mieszkanka Rozgart była druga w skoku w dal i trójskoku oraz trzecia w rzucie oszczepem.

Bardzo ciekawie wyglądał finisz w chodzie na 3000 metrów. Tomasz Niejadlik (M35) wywalczył srebrny medal, wyprzedzając swojego rywala o zaledwie… 0,01 sekundy. Dorobek reprezentantów Grodu Kopernika startujących w 27 MPW uzupełnili Anna Kubczak-Kosicka (K45, 1500m, brąz) i Tomasz Osóbka (M75, 400m, srebro).

Wszystkim medalistom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!