fbpx
Pozostałe dyscypliny

XVIII Światowe Letnie Igrzyska Polonijne coraz bliżej – trwa nabór wolontariuszy

Sportowcy wezmą udział w 25 dyscyplinach (fot. facebook)
XVIII Światowe Letnie Igrzyska Polonijne coraz bliżej – trwa nabór wolontariuszy
Maciej Gorczyński
REAKCJE

W dniach 29 lipca – 6 sierpnia na toruńskich obiektach sportowych odbędą się XVIII Letnie Igrzyska Polonijne. Do Grodu Kopernika zjadą nasi rodacy z całego świata, którzy wezmą udział w ponad 20 konkurencjach. Do końca czerwca potrwa nabór wolontariuszy na tę imprezę

W Toruniu Światowe Igrzyska Polonijne odbędą się po raz drugi. Wcześniej nasze miasto gościło Polaków z całego globu w 2009 roku. Od tego czasu infrastruktura sportowa w naszym mieście uległa znaczącej poprawie. Tak duże przedsięwzięcie wymaga również sporej liczby wolontariuszy.

– Poszukujemy 50 osób chętnych do współpracy przy niniejszym wydarzeniu – mówi Łukasz Szarszewskikierownik Referatu Sportu Wydziału Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Torunia. – Oczekujemy na zgłoszenia indywidualne, a także zbiorowe ze szkół i uczelni, które mogą u nas zrealizować program praktyk.

Wszystkie osoby, które chcą zostać wolontariuszami powinny być komunikatywne, odpowiedzialne i dyspozycyjne w terminie: 25 lipca – 8 sierpnia. Osoby, które nie mają ukończonego 18 roku życia będą potrzebowały zgody rodziców lub opiekunów prawnych. Nabór wolontariuszy potrwa do 30 czerwca. Aby się zgłosić, należy pobrać formularz zgłoszeniowy, zapoznać się z jego treścią i wypełnić wszystkie pola, a następnie odesłać go (wraz ze zdjęciem) na adres poczty elektronicznej: wsit.umt@gmail.com. Szczegółowe informacje udzielane będą wyłącznie osobom wybranym do współpracy.

– Do Torunia przyjedzie około tysiąc osób – Polaków na stałe zamieszkujących za granicą. Wezmą oni udział w 25 dyscyplinach sportowych. To bardzo duże przedsięwzięcie logistyczne i zarazem jedna z największych tegorocznych imprez sportowo – rekreacyjnych w naszym mieście – dodaje Szarszewski.

Zadania realizowane w ramach współpracy świadczone będą na podstawie wytycznych Ministerstwa Sportu i Turystyki RP, w odniesieniu do ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Więcej informacji o imprezie: www.igrzyskaletnie.wspolnotapolska.org.pl.

Pozostałe dyscypliny
Maciej Gorczyński
@McGorczynski

Kierownik działu sport. Wielki fan wszystkich dyscyplin, a w szczególności tych z poziomu trybun i telewizora. Gdyby urodził się w górach, z pewnością zostałby skoczkiem narciarskim.

Więcej w dziale Pozostałe dyscypliny

the-strategy-1080536_1920

15-latek z Bydgoszczy triumfuje w kowalewskim turnieju szachowym. Jak wypadli torunianie?

Mateusz Bąk20 lipca 2020
Bez tytułu

Derby Torunia w CS Superlidze

Mateusz Bąk8 lipca 2020
fot. Paweł Siczyński

Sezon hokeja na trawie na finiszu. Jak wypadł Pomorzanin?

Mateusz Bąk6 lipca 2020
Fot. Paweł Siczyński

Pomorzanin zagra w Pucharze Europy!

Mateusz Bąk16 czerwca 2020
fot. Paweł Siczyński

Pomorzanin zagra o Puchar Polski

Mateusz Bąk10 czerwca 2020
DSC_6159_(Copy)

Poznaliśmy program Halowych Mistrzostw Europy

Mateusz Bąk11 maja 2020
rygielska_1_klimkiewicz

Aneta Rygielska walczy o igrzyska! Torunianka wygrywa pierwszą walkę

Mateusz Bąk14 marca 2020
DSC_5978_(Copy)

Halowe Mistrzostwa Polski w Arenie Toruń! Atrakcyjne ceny biletów

Mateusz Bąk26 lutego 2020
Fot. Paweł Siczyński

Pomorzanin zagra o złoto!

Mateusz Bąk26 lutego 2020