XXVIII Uniwersjada w Gwangju – toruńscy wioślarze najlepsi w finale B

Polacy wygrali finał, lecz nie zdobyli medalu (fot. Wikipedia)

W dniach 3-14. lipca koreańskie miasto Gwangju stało się światowym centrum sportu. Tam bowiem zapalono znicz 28. Letniej Uniwersjady, w której rywalizowało ponad 13 tysięcy studentów z całego świata. W gronie uczestników nie zabrakło toruńskich wioślarzy: Dariusza Juręczyka i Szymona Kuczkowskiego

Wioślarze z Grodu Kopernika wystartowali w finale B. Popłynęli wspólnie z Damianem Rosolskim i Łukaszem Lewandowskim. Polska czwórka bez sternika nie miała sobie równych i finiszowała jako pierwsza. Polacy wyprzedzili reprezentantów Chin i RPA. Ostateczny rezultat, jaki uzyskali sklasyfikował ich na 7. miejscu.

Mimo że wygrali finał B, to z każdym startem było coraz lepiej. Trochę mieli pecha, bo trójka medalistów nie wpuściła ich do finału. Ekipy z drugiego półfinału zajęły bowiem czwarte, piąte i szóste miejsce. W walce o finał niewiele im zabrakło, ale taki jest sport. Trzeba mieć też trochę szczęścia – w rozmowie z gazetą “Nowości” powiedział Henryk Boś.