Z Rio do Pruszkowa – Jasińska i Rutkowska zdominowały torowe Mistrzostwa Polski!

Zawody odbyły się na welodromie w Pruszkowie (fot. Wikipedia)

Torowe Mistrzostwa Polski w Pruszkowie całkowicie zdominowały kolarki toruńskiego Pacificu, które w sumie zdobyły aż 13 medali! To historyczny sukces, bowiem TKK Pacific nigdy wcześniej nie zdobywał medali na torze w rywalizacji kobiet

Zawody odbywały się w dniach 31 sierpnia – 4 września. Na welodromie w Pruszkowie bezkonkurencyjne okazały się zawodniczki TKK Pacificu. Torunianki nie schodziły z podium do ostatniego dnia zmagań. W dorobku “Fitnessek” znalazło się aż 13 medali – sześć złotych, cztery srebrne i trzy brązowe!

Nasze zawodniczki rozpoczęły turniej z wysokiego C. W pierwszym dniu wywalczyły złoto w wyścigu drużynowym na 4000 metrów na dochodzenie. Toruński team opierał się na uczestniczkach igrzysk w Rio – Edycie Jasińskiej oraz Natalii Pameli Rutkowskiej, które jechały razem z Patrycją Dąbrowską i Karoliną Perekitko. Drugiego dnia mistrzostw, po złoto w indywidualnym wyścigu na 3000 metrów sięgnęła Edyta Jasińska, a tuż za nią uplasowała się Natalia Pamela Rutkowska. Po kolejne laury toruńskie zawodniczki sięgnęły w konkurencji scratch. Drugie srebro zdobyła Rutkowska, zaś trzecie miejsce zajęła Patrycja Dąbrowska.

Zwycięska passa do ostatniego dnia zawodów sprzyjała zarówno Jasińskiej, jak i Rutkowskiej. Uczestniczki Igrzysk w Rio stanęły na podium w wyścigu punktowym (złoto i brąz), w debiutującym w programie mistrzostw wyścigu eliminacyjnym (brąz i złoto), oraz w kolarskim wieloboju (złoto i srebro). Medalowy festiwal torunianki zakończyły w wyścigu parami. Najlepsze po raz kolejny okazały się nasze olimpijki – Rutkowska i Jasińska, a srebrny medal zdobyła Patrycja Dąbrowska w duecie z Karoliną Karasiewicz (BOGO Szczecin).

TKK Pacific w liczbach:
13 – tyle medali zdobyliśmy na MP w Pruszkowie: 6 złotych, 4 srebrne i 3 brązowe
6 – tyle medali zdobyła Edyta Jasińska: 5 złotych, 1 brązowy
7 – tyle medali zdobyła Natalia Rutkowska: 3 złote, 3 srebrne, 1 brązowy
3 – tyle medali zdobyła Patrycja Dąbrowska: złoty, srebrny i brązowy
1 – medal zdobyła Karolina Perekitko: złoty