fbpx
Pozostałe dyscypliny

Znakomita wiadomość! Toruń zorganizuje mistrzostwa świata!

Logo toruńskiego czempionatu (fot. materiały prasowe)
Znakomita wiadomość! Toruń zorganizuje mistrzostwa świata!
Jakub Strzelka
REAKCJE

Gród Kopernika powoli staje się jedną z najbardziej znaczących lekkoatletycznych placówek w Europie. Niedawno doszła do nas wieść, że Arena Toruń zorganizuje jeden z halowych mityngów IAAF World Indoor Tour – odpowiednika letniej Diamentowej Ligi. Z kolei w niedzielę World Masters Atheltics podjęło decyzję o przyznaniu Toruniowi Halowych Mistrzostw Świata Weteranów Lekkiej Atletyki

Impreza odbędzie się w 2019 roku. Taką decyzję podjęło dzisiaj Zgromadzenie Generalne World Masters Athletics, które obradowało w australijskim Perth. Podczas spotkania obecna była Dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Torunia, Mariola Soczyńska. To właśnie ona przekazuje radosną informację.

Przed chwilą Prezydent World Masters Athletics ogłosił bardzo ważną dla nas decyzję Zgromadzenia Generalnego WMA. Toruń będzie organizatorem kolejnego wielkiego wydarzenia sportowego: VIII Halowych Mistrzostw Świata Weteranów Lekkiej Atletyki – prosto z Perth mówi Soczyńska.

W 2015 roku Toruń zorganizował Mistrzostwa Europy Weteranów Lekkiej Atletyki, które okazały się ogromnym sukcesem organizacyjnym. W związku z tym tuż po imprezie Miasto Toruń wraz z Polskim Związkiem Weteranów Lekkiej Atletyki podjął starania o przyznaniu naszemu miastu praw do organizacji czempionatu światowego w 2019 roku.

Tak naprawdę starania o Mistrzostwa Świata rozpoczęliśmy już podczas Mistrzostw Europy 2015, które okazały się wielkim sukcesem organizacyjnym. Dostrzeżono go na świecie.  Pierwszym, oficjalnym krokiem było oczywiście złożenie aplikacji otwierającej drogę do ubiegania się o imprezę. To dokument przedstawiający nasze miasto, infrastrukturę sportową, komunikację z lotniskami, komunikację wewnętrzną, bazę hotelową i restauracyjną, mocne strony miasta, jego historię i wiele innych informacji. Dalej były wizytacje techniczne WMA, konsultacje i promocja kandydatury. Ostatnim krokiem była prezentacja podczas Zgromadzenia Generalnego WMA, która wypadła bardzo dobrze –  mówi Wacław Karkowski Prezes Polskiego Związku Weteranów Lekkiej Atletyki.

W skład delegacji, która przedstawiła kandydaturę Torunia oraz postarała się o organizację czempionatu weszli przedstawiciele Urzędu Miasta Torunia oraz działacze instytucji lekkoatletycznych: Mariola Soczyńska – Dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Torunia, Wacław Krankowski – Prezes Polskiego Związku Weteranów Lekkiej Atletyki, Łukasz Szarszewski – Kierownik Referatu sportu WSiT UMT, prezenter kandydatury, Jerzy Krauze – Wiceprezydent European Masters Athletics oraz Aneta Kaczmarek (PZWLA).

Pozostałe dyscypliny
Jakub Strzelka
@JStrzelka

Dziennikarz, publicysta i czujny obserwator czerpiący z ikon polskiego felietonu, by jak najtrafniej opisywać toruńskie piekiełko.

Więcej w dziale Pozostałe dyscypliny

the-strategy-1080536_1920

15-latek z Bydgoszczy triumfuje w kowalewskim turnieju szachowym. Jak wypadli torunianie?

Mateusz Bąk20 lipca 2020
Bez tytułu

Derby Torunia w CS Superlidze

Mateusz Bąk8 lipca 2020
fot. Paweł Siczyński

Sezon hokeja na trawie na finiszu. Jak wypadł Pomorzanin?

Mateusz Bąk6 lipca 2020
Fot. Paweł Siczyński

Pomorzanin zagra w Pucharze Europy!

Mateusz Bąk16 czerwca 2020
fot. Paweł Siczyński

Pomorzanin zagra o Puchar Polski

Mateusz Bąk10 czerwca 2020
DSC_6159_(Copy)

Poznaliśmy program Halowych Mistrzostw Europy

Mateusz Bąk11 maja 2020
rygielska_1_klimkiewicz

Aneta Rygielska walczy o igrzyska! Torunianka wygrywa pierwszą walkę

Mateusz Bąk14 marca 2020
DSC_5978_(Copy)

Halowe Mistrzostwa Polski w Arenie Toruń! Atrakcyjne ceny biletów

Mateusz Bąk26 lutego 2020
Fot. Paweł Siczyński

Pomorzanin zagra o złoto!

Mateusz Bąk26 lutego 2020