Derby dla Torunia! Energa zwycięska w Bydgoszczy! (wideo)

Julie McBride jeszcze w poprzednim sezonie grała dla Artego Bydgoszcz (fot. Bartosz Tomczak/chillitorun.pl)

Po raz kolejny w tym sezonie Derby Pomorza i Kujaw w Basket Lidze Kobiet zakończone zwycięstwem Energi Toruń! Wczoraj Katarzynki pokonały bydgoskie Artego 76:71!

Wynik ważył się do ostatnich minut, jednak to Katarzynki lepiej rozegrały czwartą kwartę, podtrzymały nieznaczną przewagę i odniosły prestiżowe zwycięstwo nad derbowym rywalem Artego Bydgoszcz.

Gospodynie starały się narzucić swoje tempo gry i już po trzech minutach, głównie za sprawą celnych rzutów wolnych, prowadziły 10:6. Odpowiedź rywalek była natychmiastowa. Po „trójce” Julii Adamowicz torunianki odskoczyły rywalkom na jeden punkt. Artego dalej napierało i mimo cennych punktów Kelly Cain, która dwukrotnie doprowadziła do remisu, to gospodynie zakończyły pierwszą kwartę prowadzeniem 17:15.

Celne rzuty wolne Bernice Mosby pozwoliły bydgoszczankom podwyższyć prowadzenie do czterech punktów. Energa dalej nie odpuszczała i za sprawą Cain oraz Emilii Tłumak znów była na prowadzeniu. Swoją skuteczność poprawiły także inne torunianki. Koszykarki Artego dalej jednak stawiały mocny opór, starały się odrobić straty, ale ostatecznie to Energa po drugiej kwarcie prowadziła 30:33.

Zaciętej i wyrównanej rywalizacji nie zabrakło w trzeciej odsłonie. Katarzynki starały się utrzymać prowadzenie, ale rywalki dalej napierały. Na pięć minut przed końcem tej partii do wyrównania doprowadziła Denesha Stallworth. Do ostatnich minut obie ekipy toczyły zażarty bój, a szala zwycięstwa przechylała się na przemian w obie strony. Ostatnie słowo należało jednak do gości. Energa zakończyła trzecią kwartę z dwupunktowym prowadzeniem.

Na początku decydującej odsłony torunianki odskoczyły na sześciu oczek. To jednak nie zmieniło obrazu gry. Artego walczyło o zmniejszenie strat. Mimo walki do ostatnich minut, oraz dwóch trafień z dystansu w końcówce meczu, ostatecznie Artego musiało uznać wyższość lokalnego rywala.

Artego Bydgoszcz – Energa Toruń 71:76 (17:15, 13:18, 17:16, 24:27)