EuroBasket 2017: Francuzi minimalnie lepsi. O awans zagramy z Grecją

Mike Taylor nie ma powodów do radości (fot. Krzysztof Maliszewski/chillitorun.pl)

Polscy koszykarze przegrali trzecie spotkanie na tegorocznym EuroBaskecie. Biało-czerwoni nieznacznie ulegli Francuzom

Czarna seria trwa. W meczu o punkty Polacy nie wygrali z Francuzami od 32 lat. Dziś mogło się to zmienić. Biało-czerwoni bardzo dobrze zaczęli ten mecz, uzyskując w pierwszej kwarcie siedmiopunktową przewagę. W drugiej partii, choć Trójkolorowi coraz bardziej napierali, udało się podwyższyć prowadzenie o kolejny punkt.

Po przerwie, mimo dobrego początku Francuzów, wciąż przeważali Polacy. Po kolejnej trójce Adama Waczyńskiego podopieczni Mike’a Taylor’a prowadzili 40:30. Do przełamania Trójkolorowych doszło w końcówce tej odsłony. Duet Nando De Colo i Boris Diaw zmniejszyli stratę do dwóch punktów.

Dopiero w czwartej kwarcie inicjatywę przejęli podopieczni Vincente’a Collete’a. Odskoczyli na kilka punktów i umiejętnie odcięli od kosza rywali. Ostatecznie Les Bleus wygrali 78:75.

W tabeli grupy A Polska wciąż zajmuje trzecie miejsce. Jutro zmierzy się z Grecją. Stawką spotkania będzie awans do play-off. Początek o 16:30.

Polska – Francja 75:78 (20:13, 14:13, 18:25, 23:27)

Polska: Koszarek 10, Waczyński 15, Ponitka 12, Cel 14, Kulig 3 – Gielo 5, Slaughter, Karnowski 4, Zamojski 2, Hrycaniuk, Sokołowski 8, Gruszecki 2

Francja: Heurtel 23, De Colo 8, Fournier 4, Diaw 13, Lauvergne 6 – Seraphin 8, Diot 6, Westermann 2, Puirier, Labeyrie 3, Jackson 5, Toupane