Fatalna postawa, przygnębiająca porażka

Jak na razie kibice Katarzynek mają więcej zmartwień niż radości (fot. Marcin Lewicki)
Sebastian Górka

Energa Toruń odniosła czwartą porażkę w tym sezonie. Katarzynki na własnym parkiecie przegrały dziś z drużyną Basketu Gdynia 69:78 w meczu szóstej kolejki Tauron Basket Ligi Kobiet.

Gdynianki do zwycięstwa poprowadziła Agnieszka Bibrzycka, zdobywczyni 26 punktów, w tym trzykrotnie trafiając za trzy. W drużynie toruńskiej wyróżniła się Victoria Macaulay, która uzbierała 19 punktów i zaliczyła aż 15 zbiórek. Nie pomogło to jednak odnieść końcowego sukcesu.

Gra toruńskiej drużynie nie układała się od początku. Po czterech minutach meczu koszykarki Energi przegrywały 2:11. Gospodynie wychodziły z beznadziejnych sytuacji szybko niwelując przewagę. W kluczowych momentach zabrakło jednak koncentracji. Po przerwie gra była coraz gorsza. W 33. minucie spotkania Katarzynki przegrywały nawet różnicą 13 punktów (45:58).

Przy stanie 63:64 dla gdynianek, Energa miała okazję odrobić straty, lecz dwukrotnie z linii rzutów wolnych spudłowała Victoria Macaulay. Kilkadziesiąt sekund później Amerykanka trafiła za dwa punkty wyprowadzając Katarzynki na jednopunktową przewagę (65:64). Było to jedyne prowadzenie koszykarek z Grodu Kopernika w sobotniej potyczce, które trwało zaledwie 23 sekundy.

W kolejnych minutach zawodniczki Basketu Gdynia sukcesywnie powiększały swoją przewagę. Udana gra w defensywie pozwoliła oddać podopiecznym Anatolija Bujalskiego tylko jeden rzut z gry, którego autorką była Macaulay. Ostatecznie Energa Toruń przegrała z Basketem Gdynia 69:78.

O porażce zadecydowały niska skuteczność, nieprzemyślane zmiany i brak jakiejkolwiek taktyki, co bardzo umiejętnie wykorzystały zawodniczki z Trójmiasta. Pokazały one świetną współpracę w ekipie Katarzyny Dydek, zaliczając aż 29 asyst.

Kolejne spotkanie toruńskie koszykarki rozegrają w sobotę, 31. października. Ich rywalem będzie Pszczółka AZS UMCS Lublin.

Energa Toruń – Basket Gdynia 69:78 (11:18, 26:24, 20:18, 12:18)

Energa: V. Macaulay 19, W. Idczak 16, M. Ajavon 9, Ch. Szczechowiak 7, M. Skorek 6, J. Walich 6, K. Alikina 2, S. Kelly 2, P. Misiek 2.

Basket: A. Bibrzycka 26, P. Johnson 12, S. Wilson 12, J. Skerović 8, A. Jakubiuk 6, T. Troina 6, A. Kotnis 4, M. Bibrzycka 2, A. Podgórna 2, K. Suknarowska 0.

Nikt nie wie skąd się wziął i co robił wcześniej, ale w toruńskim sporcie jako kibic i dziennikarz jest od zawsze. Zna wszystkich i wszyscy znają jego. Prywatnie wielki kibic piłki nożnej, żużla i hokeja.