Ligowe przełamanie Katarzynek

Lauren Mansfield znowu błysnęła (fot. Bartosz Tomczak/chillitorun.pl)

Energa Toruń po trzech porażkach z rzędu, wreszcie odniosła ligowe zwycięstwo. Podopieczne Algirdasa Paulauskasa w pokonanym boju zostawiły PGE MKK Siedlce. Najskuteczniejszą zawodniczką Katarzynek była Lauren Mansfield

Po czwartkowym zwycięstwie nad ACS Sepsi SIC w rozgrywkach EuroCup, torunianki miały nadzieję na przełożenie formy na polskie parkiety. Katarzynki wywiązały się ze swojej roli kapitalnie, a wszystko to głównie dzięki skutecznej grze Lauren Mansfield i Moniki Grigalauskyte oraz świetnej grze pod własnym koszem Kelley Cain.

Energa prowadziła od początku do końca spotkania, a jego wynik otworzyła celnym rzutem za dwa “oczka” Rita Rasheed. Kolejne punkty zdobywały Kelley Cain i piekielnie mocna zza linii 6,75 metra Lauren Mansfield. Kiedy siedlczanki zbliżały się do Energi, ta odpowiadała ze zdwojoną siłą. Ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 23:13.

Druga partia to dwie odsłony Katarzynek. W pewnym momencie torunianki miały już przewagę czternastu punktów, jednak pod koniec oddały inicjatywę rywalkom. Podopieczne Algirdasa Paulauskasa w ostatnich pięciu minutach zdołały zdobyć zaledwie dwa oczka i druga odsłona meczu zakończyła się wynikiem 39:33.

Po zmianie stron Katarzynki zdominowały rywalki. Świetnie spisywała się Monika Grigalauskyte, która tylko w trzeciej partii zdobyła 12 punktów. Po stronie ekipy przyjezdnej szwankowała z kolei skuteczność. Niemal każdy rzut kończył się na obręczy. Przed decydującą kwartą torunianki miały przewagę aż dwudziestu pięciu punktów.

Zarówno w trzeciej, jak i w czwartej partii drużyna PGE MKK Siedlce notowała bardzo dużo przewinień. Pozwalało to toruniankom bardzo szybko odskoczyć od rywalek i stale powiększać przewagę. Nawet mimo dłuższego okresu niedokładności Katarzynek pod koniec meczu. Ostatecznie zakończył się on rezultatem 86:64.

Warto odnotować, że w dzisiejszym spotkaniu punkty dla Katarzynek zdobywały wszystkie przebywające na parkiecie zawodniczki, łącznie z wychowanką Energi – Zuzanną Urban. 16-latka pojawiła się w samej końcówce spotkania i zanotowała dwa punkty. Toruński zespół czekają teraz dwa wyjazdy. Pierwszy mecz rozegra 18 października z Piestaskie Cajky (EuroCup).

Energa Toruń – PGE MKK Siedlce 86:64 (23:13, 16:20, 32:13, 15:18)

Energa: L. Mansfield 19, M. Grigalauskyte 18, E. Tłumak 9, M. Uro-Nilie 9, A. Skobel 8, K. Maliszewska 8, K. Cain 7, R. Rasheed 4, Z. Urban 2, K. Suknarowska-Kaczor 2

PGE MKK: O. Mollova 14, S. Lapszynski 11, M. Parysek-Bochniak 10, K. Trzeciak 10, A. Stępień 6, K. Alikina 6, V. Shmatova 5 V. Kondus 2, P. Żukowska 0.