[NA ŻYWO] Gramy w Zielonej Górze! Czy to będzie ostatni mecz sezonu?

Polski Cukier powalczy o drugie finałowe zwycięstwo (fot. Krzysztof Maliszewski/chillitorun.pl)

Przed nami piąte spotkanie wielkiego finału Polskiej Ligi Koszykówki. Po czterech starciach Stelmet Zielona Góra prowadzi 3:1, jednak Twarde Pierniki nie zamierzają odpuszczać! Czy Polski Cukier zmniejszy stratę? Zapraszamy na relację NA ŻYWO, którą przeprowadzi dla Państwa Mateusz Bąk. Uwaga – strona nie wymaga odświeżania! Aktualizacja następuje po 30 sekundach.

Stelmet Zielona Góra – Polski Cukier Toruń 88:82 (21:28, 9:18, 27:20, 23:15)

Za uwagę dziękuje Mateusz Bąk.

14:26 Na podsumowania przyjedzie jeszcze czas, jednak już teraz śmiało można przyznać, że Polski Cukier Toruń zachwycił całą koszykarską Polskę i o mało nie doprowadził do zwycięstwa. Czapki z głów przed Twardymi Piernikami i wielkie gratulacje dla trenera Jacka Winnickiego, który wykonał kapitalną pracę!

14:03 Stelmet Zielona Góra Mistrzem Polski! Torunianie przegrali wygrany mecz.

14:01 Mistrzostwo coraz bliżej zielonogórzan. Dwa rzuty wolne wykorzystuje Koszarek. W odpowiedzi za dwa trafia Tortter. Do końca 25 sekund.

13:59 Twarde Pierniki wyprowadzają nieskuteczny atak. Z kontrą wychodzi Stelmet i po zamieszaniu pod koszem piłkę dobija Dragicević. O czas prosi Winnicki.

13:57 Świetnie zbiera Armanie More, a zza linii 6.75 celnie rzuca Łukasz Koszarek.

13:56 James Florence trafia za trzy! Mamy remis. Już tylko dwie minuty do końca.

13:55 Także Weaver wykorzystuje dwa rzuty wolne! Goście prowadzą 3 punktami!

13:54 Stelmet wychodzi na jednopunktowe prowadzenie. Polski Cukier szybko wychodzi z kontrą i wywalcza dwa rzuty wolne. Te ze stoickim spokojem wykorzystuje Diduszko!

13:52 Ustawiony tyłem do kosza Jure Skifić fantastycznie podaje do Perki, jednak ten nie trafia. Sędzia przyznaje jednak dwa rzuty wolne, z których jeden udaje się zamienić na punkt.

13:49 Ryzykowne podanie Kelatiego i piłkę przejmuje Obie Tortter. Amerykanin miał otwartą drogę do kosza i trafił! O czas prosi Artur Gronek.

13:46 Mnóstwo nieskuteczności i błędów w obronie Twardych Pierników. Armanie Moore wyrównuje.

13:44 James Florence dorzuca dwa punkty. Ponadto w obronie fauluje Mbodj. Rzuty wolne wykorzystuje Hrycaniuk.

13:42 Niezawodny Aleksander Perka znów trafia za trzy!

13:41 Blokowany Kyle Weaver. Torunianie bezskutecznie próbują znaleźć drogę do kosza. Błąd 24 sekund.

13:38 Także Łukasz Koszarek celnie rzuca zza linii 6.75. Jacek Winnicki wściekły! Trener Twardych Pierników prosi o czas.

13:37 Aleksander Perka wykorzystuje oba rzuty wolne. W odpowiedzi Kelati trafia za trzy…

13:36 Rozpoczynamy decydującą odsłonę! Za trzy trafia James Florence. Przewaga torunian wynosi już tylko 8 punktów.

13:34 Torunianom przyznano dwa rzuty wolne. Jedną próbę wykorzystał Obie Trotter. Gospodarzom pozostały cztery sekundy na wyprowadzenie akcji. Wtedy z połowy boiska trafił Tohmas Kelati. Niesamowity rzut! Koniec trzeciej kwarty!

13:30 Świetnie zbiera Maksym Sanduł! Na 20 sekund do przerwy piłkę ma Polski Cukier!

13:28 Mimo słabszej obrony torunianie wciąć imponują w ataku. W końcówce trzeciej kwarty uaktywnił się Łukasz Wiśniewski!

13:24 Kolejna, siódma już trójka Stelmetu. tym razem zza łuku trafia Łukasz Koszarek.

13:22 Wiśniewski asystuje, a Skifić znów trafia! Twarde Pierniki są nie do zatrzymania!

13:21 Przemysław Zamojski zdecydował się na rzut za trzy. Ryzyko się opłaciło.

13:20 Kyle Weaver w swoim stylu! Amerykanin świetnie zatańczył pod koszem, podał do Mbodja, a ten bez problemu trafia za dwa!

13:18 Tym samym odpowiada Kelati. Torunianie idą za ciosem. Po dwa punkty dorzucają Mbodj i Diduszko!

13:16 Aleksander Perka trafia za trzy! Mamy 13+!

13:15 Gospodarze rozpoczynają gonitwę! Po serii 5:0 zmniejszają stratę do 13 punktów.

13:13 Decyzja podtrzymana.

13:12 Czy rzut Kelatiego na pewno był za trzy? Sędziowie decydują się na wideo-weryfikację.

13:10 Efektowny początek gospodarzy. Kelati trafia za trzy, ale torunianie wyprowadzają szybki atak i za sprawą Kyle’a Weaver’a podwyższają prowadzenie o dwa oczka!

13:08 Już na początku trener Gronek decyduje się na zmiany. Do boju posyła Moore’a, Dragicavića, Zamojskiego i Koszarka.

13:07 Wracamy do gry!

13:00 W przerwie zaglądamy na Tweetera.

12:53 Koniec drugiej kwarty! Co za pogrom! Solidny rewanż za drugą odsłonę w czwartkowym meczu! Polski Cukier ma 18 punktów przewagi

12:51 James Florence przełamuje impas. Amerykanin trafia zza linii rzutów osobistych. W odpowiedzi Obie Trotter!

12:49 Ależ nieskuteczny jest w tej kwarcie Stelmet! Przełamać nie może się Dragicević czy Gruszecki. Na nic zdały się też rzuty Koszarka czy Moore’a.

12:47 Przewaga rośnie i rośnie! Dwa oczka dokłada Trotter! Chwilę później Amerykanin zbiera w obronie!

12:45 O czas poprosił Jacek Winnicki. Po przerwie jego drużyna dorzuca dwa punkty! Autorem celnego rzutu mało widoczny Kyle Weaver.

12:42 Gospodarze się nie poddają. Celny lay-up w wykonaniu Dragicevića.

12:39 Łukasz Wiśniewski blokowany przy próbie rzutu. Piłkę dobija jednak Cheikh Mbodj i mamy już 40 punktów!

12:36 Jure Skifić!!! On jest dzisiaj niesamowity! Kolejna trójka Chorwata i już 15. punkt na jego koncie!

12:34 Vladimir Dragicević trafia zza linii rzutów wolnych. Ale tylko raz! Stelmet zmniejsza stratę do 11 punktów.

12:32 Jure Skifić! Nieprawdopodobna skuteczność Chorwata! Torunianin znów trafia za trzy, a Polski Cukier prowadzi już 12 punktami!

12:30 Adam Hracyniuk fauluje Jure Skifića. Chorwat pewnie wykorzyustuje kolejne rzuty wolne!

12:28 Odblokował nam się Kyle Weaver. Amerykanin zdobywa pierwsze punkty! Prowadzimy 9+!

12:26 Koniec pierwszej kwarty.

12:25 Świetne wejście zalicza Skifić! Chorwat znacznie poderwał swój zespół i zdobywa kolejnej dwa punkty. Tym razem z rzutów osobistych.

12:23 Karol Gruszecki bezlitosny. W odpowiedzi po raz kolejny trafia zza łuku.

12:22 Jure Skifić trafia za trzy! Polski Cukier prowadzi pięcioma punktami!

12:20 Adam Hracyniuk walcząc przy obręczy o przejęcie piłki zerwał siatkę. Czeka nas krótka przerwa.

12:18 Po przerwie, o jaką poprosił Artur Gronek, piłkę otrzymuję Karol Gruszecki i trafia zza linii 6.75. To już trzecia trójka Stelmetu.

12:16 Trotter asystuje, a Skifić trafia! Polski Cukier cały czas na prowadzeniu!

12:15 Mbodj się nie zatrzymuje! To już szósty punkt tego zawodnika!

12:14 Dobrze zaczyna także Obie Trotter, który szybko odpowiedział na trójkę Kelattiego.

12:10 Cheikh Mbodj zaczyna równie efektownie co w Toruniu! Senegalczyk daje drużynie pierwsze punkty.

12:8 Poznaliśmy pierwsze piątki! Stelmet: Koszarek, Moore, Kelati, Zamojski, Dragicević. Polski Cukier: Trotter, Weaver, Diduszko, Sulima, Mbodj.