[NA ŻYWO] Polski Cukier Toruń – BC Tsmoki Mińsk

(fot. Bartosz Tomczak/chillitorun.pl)

Polski Cukier Toruń rozpoczyna sezon od europejskich pucharów! Już dziś podejmie mistrza Białorusi w ramach pierwszej rundy eliminacji koszykarskiej Ligi Mistrzów. Początek zmagań o 19:00. Dla nieobecnych w hali naszych Czytelników przygotowaliśmy relację LIVE. Uwaga – strona nie wymaga odświeżania, załaduje się ponownie po 30 sekundach!

42132045_1943853382325105_1526863716996349952_o

Polski Cukier Toruń – BC Tsmoki Mińsk

87:61 (29:4,23:18,15:24,20:15)

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zachęcamy do śledzenia kolejnych relacji!

IV KWARTA

87:61 Goście skapitulowali! Twarde Pierniki z przytupem wkroczyły w europejskie puchary! Drugi mecz już w sobotę w Mińsku. Pamiętajmy, że o zwycięzcy decyduje suma punktów z obu meczów.

87:61 Senegalczyk świetnie zbiera też pod własnym koszem, a punkt dokłada jeszcze Gruszecki. Zostało piętnaście sekund.

86:61 Tsmoki faulują, a rzuty osobiste z zimną krwią wykorzystuje Cheikh Mbodj. Do końca minuta!

84:61 Goście nadrobili trzy oczka, po czym o czas prosi Mihevc. Po przerwie kapitalną akcję efektownym zwodem i celnym rzutem kończy Robert Lovery.

82:58 Gruszecki znów trafia, a do tego efektownym wsadem częstuje nas Mbodj! Do końcowej syreny trzy minuty.

76:56 Pod koszem torunian świetnie “zatańczył” Stefan Moody, który asystował Aliaksandrovi Semianiukovi.

76:54 Goście znów trafiają za trzy… Zawodni toruńska obrona, ale za to kibiców pobudza Karol Gruszecki, który również notuje trójkę. Do końca pięć minut.

73:51 Świetna seria podań i idealny rzut Śniega! Time-out podziałał na Twarde Pierniki.

71:51 Przewaga wciąż okazała, acz gra wciąż pozostawia wiele do życzenia. Govens zmniejsza stratę do 20 punktów.

III KWARTA

67:46 Już oficjalnie zakończyliśmy trzecią partię. Tsmoki Mińsk przejęli nieco inicjatywę i wygrali ją 15:24. Liczymy na poprawę w decydującej odsłonie.

DSC_0005

67:46 Aaron Cel ustanawia wynik trzeciej kwarty… ale sędziowie dopatrują się nieprawidłowości w zegarze. Zagramy jeszcze 0.3 sekundy.

64:46 Tsmoki Mińsk odpowiadają dwom trójkami z rzędu… Dejan Mihevc prosi o czas. Do końca 89 sekund.

64:42 Twarde Pierniki nieco zwolniły tempa, aż po szybkiej kontrze impas przełamał Wisniewski.

62:38 Goście nie odpuszczają, zza linii 6.75 trafia Vitali Liutych. To dopiero druga trójka ekipy Tsmoki Mińsk.

62:33 Aaron Cel wykorzystuje jeden rzut osobisty. Dwa oczka dokłada jeszcze Sulima!

59:33 Odpowiada Tomasz Śnieg, ale po faulu Krzysztofa Sulimy akcję 2+1 zamienia na punkty Stefan Moody.

55:30 Zisis Sarikopoulos przywraca nadzieje mistrzom Białorusi. Grek notuje cztery punkty z rzędu.

53:24 Zaglądamy w statystyki. W drużynie Polskiego Cukru najskuteczniejszy oczywiście Aaron Cel – 24 pkt, natomiast w ekipie przyjezdnych Darrin Govens – 7 pkt.

53:24 Na starcie trzeciej odsłony minimalnie lepsi goście z Mińska.

W przerwie zaglądamy na Tweetera.

II KWARTA

52:22 Goście dokładają cztery punkty, ale wciąż mają mnóstwo problemów w obronie. Po fantastycznym przechwycie Lovery’ego znów trafia Cel! To już koniec pierwszej połowy. Przed nami piętnastominutowa przerwa.

50:18 Po kapitalnym zagraniu Roberta Lovery’ego do pięćdziesiątki dobija Krzysztof Sulima!

48:17 Tsmoki w końcu trafiają, ale natychmiast odpowiadają Twarde Pierniki. Chyba nie musimy podawać autora celnego rzutu…

43:15 Ekipa z Mińska wciąż popełnia błąd 24 sekund, a pod koszem wciąż rządzi Cel!

41:15 Tym razem trener gości prosi o przerwę, a tymczasem w hali wybrzmiewa fragment znanego z piłkarskich boisk hymnu Ligi Mistrzów 😉

41:15 Słoweński trener pobudza swoją drużynę! Kolejne cztery punkty dokłada niezawodny Aaron Cel!

37:15 Goście zaliczają dobrą serię – aż siedem punktów z rzędu, w tym efektowna trójka. Dejan Mihevc prosi zatem o czas.

DSC_0048

37:10 D.J. Shelton nie wykorzystuje rzutu osobistego, ale po stracie torunian i szybkim ataku trafia Darrin Govens.

37:8 Goście rażą nieskutecznością, a torunianie czyhają na kolejne kontry. Punkty dokładają Łukasz Wiśniewski i Aleksander Perka.

31:6 Wynik drugiej partii otwiera Stefan Noody. Chwilę później odpowiada Tomasz Śnieg.

I KWARTA

29:4 W ostatniej sekundzie kolejną trójkę zalicza Aaron Cel! Polski Cukier miażdży mistrza Białorusi! Czas na przerwę…

20:2 Minutę przed końcem pierwsze punkty dla gości zdobywa D.J. Shelton. Amerykanin nie po raz pierwszy gra w Arenie Toruń. W poprzednim sezonie występował bowiem w barwach MKS Dąbrowy Górniczej.

20:0 Polski Cukier po prostu nokautuje – po raz kolejny trafia Aaron Cel!

18:0 Cheikh Mobdj wprawia kibiców w istną euforię! Jego wsady nigdy się nie znudzą. Do końca pierwszej kwarty pozostały 2 minuty i 36 sekund.

16:0 Co za seria! Aaron Cel rzuca za trzy! Po chwili dokłada jeszcze dwa oczka.

11:0 Polski Cukier jest dziś bezlitosny! Kolejny błąd gości kończy szybką punktową akcją.

9:0 Kapitalny przechwyt i natychmiastowa kontra Twardych Pierników! Debiutanckie punkty zalicza Robert Lovery!

7:0 Torunianie dobrze bronią i skutecznie kontrują, dwa celne rzuty zalicza Cheikh Mbodj.

3:0 Świetny start gospodarzy! Karol Gruszecki trafia za trzy!