Koszykówka

[Play-Off MECZ #2] Polski Cukier wyrównuje stan rywalizacji z Czarnymi!

Torunianie rozegrali fantastyczną trzecią kwartę, która była kluczem do zwycięstwa w sobotnim meczu (fot. Krzysztof Maliszewski)
Sebastian Górka

Koszykarze Polskiego Cukru Toruń wygrali na własnym parkiecie z Energą Czarnymi Słupsk 86:71 w drugim meczu ćwierćfinałowym Tauron Basket Ligi. Tym samym torunianie wyrównują stan rywalizacji

Po czwartkowej porażce trener Jacek Winnicki zdecydował się na przemeblowanie wyjściowej piątki, do której awansowali Sean Denison i Markeith Cummings. Szkoleniowiec liczył, że dzięki tym zmianom drużyna nie zacznie meczu równie źle jak dwa dni wcześniej.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, z minimalną przewagą Energi Czarnych Słupsk. Bardzo dobrze radził sobie Jerel Blassingame, który w pierwszym meczu swoją świetną grą zapewnił Czarnym zwycięstwo. Po pierwszej połowie podopieczni Kairysa prowadzili 45:44.

Torunianie wyciągnęli wiele wniosków w pierwszego meczu. Przede wszystkim zdecydowanie poprawili grę na desce (22:12 w zbiórkach do przerwy), byli także skuteczniejsi z rzutów wolnych (85 proc.).

Trzecia kwarta to był dobry moment dla Danny’ego Gibsona i Polskiego Cukru. Amerykanin tylko w tej części meczu rzucił aż 12 punktów, pokazując zdecydowanie lepszą formę niż w czwartkowej potyczce. To właśnie jego skuteczna gra oraz świetne wejścia Tomasza Śniega i Markeitha Cummingsa dały aż 11 punktów przewagi gospodarzom. Energa Czarni nie potrafiła dotrzymać kroku rozpędzającej się ofensywie torunian i dlatego to ekipa trenera Jacka Winnickiego prowadziła po 30 minutach 73:61. Ostatnia część meczu nie była zbyt ofensywna, a przez siedem minut utrzymywał się wynik 9:2 dla Polskiego Cukru. Goście nie potrafili już przeciwstawić się torunianom, którzy ostatecznie wygrali 86:71.

Najlepszym strzelcem Pierników okazał się Gibson z 23 punktami. Innymi skutecznymi w sobotę zawodnikami byli Krzysztof Sulima (14 pkt, 8 zb) i w ekipie gości Justin Jackson (15 pkt, 7 zb).

Teraz rywalizacja przenosi się do Słupska. Kolejne spotkanie we wtorek, 3 maja o godz. 20.00. Transmisja od godz. 19.50 w Polsacie Sport News.

Polski Cukier Toruń – Energa Czarni Słupsk 86:71 (21:23, 23:22, 29:16, 13:10)

Polski Cukier Toruń: Danny Gibson 23, Krzysztof Sulima 14, Tomasz Śnieg 10, Markeith Cummings 10, Sean Denison 9, Maksym Kornijenko 8, Łukasz Wiśniewski 7, Michał Michalak 5, Kamil Michalski 0, Stevan Milosević 0, Aleksander Perka 0

Energa Czarni Słupsk: Justin Jackson 15, Łukasz Seweryn 11, Folarin Campbell 11, Demonte Harper 10, Jerel Blassingame 9, Mantas Cesnauskis 6, Grzegorz Surmacz 6, Kacper Borowski 3, Marek Zywert 0, Cheikh Mbodj 0