Koszykówka

Twarde Pierniki trzecią drużyną Polski!!!

Karol Gruszecki pogrążył swoją byłą drużynę (fot. Bartosz Tomczak/chillitorun.pl)
Mateusz Bąk

Polski Cukier nie opuszcza podium koszykarskiej ekstraklasy! Tym razem Toruń świętuje brązowy medal!

O zwycięzcy tej konfrontacji decydowała suma punktów z obu meczów, a więc Stelmet teoretycznie wciąż miał duże szanse na medal. Po ostatnich spotkaniach, a zwłaszcza stracie trenera wielu jednak skazywało zielonogórzan na porażkę. W Toruniu obyło się bez sensacji. Po brąz sięgnęli podopieczni Dejana Mihevca!

Stelmet chciał jak najszybciej zmazać plamę po niedzielnym meczu i przybliżyć się do wyrównania. Ciężko mówić o jakiejkolwiek przewadze nad torunianami, którzy od pierwszej kwarty kontrolowali przebieg spotkania i mimo niewielkiej przewagi dawali licznie zgromadzonym kibicom powody do optymizmu. W drugiej partii przydarzył się jednak chwilowy przestój, gdy do głosu coraz częściej dochodził Adam Hrycaniuk.

Ten wyprowadził Stelmet na czteropunktowe prowadzenie, na co natychmiast zareagował Polski Cukier. W trudnym momencie gospodarzy poderwał Karol Gruszecki, pod koszem uaktywnili się też Glenn Cosey i Łukasz Wiśniewski, a Polski Cukier znów prowadził sześcioma oczkami. Goście odpowiedzieli doświadczeniem. W końcówce za trzy trafili Przemysław Zamojski i Łukasz Koszarek, ustalając wynik po drugiej kwarcie na 43:39.

Zielonogórzanie długo dotrzymywali tempa Twardym Piernikom, aż w końcu po trójce Edo Murića odskoczyli na pięć punktów. Miny nielicznych kibiców gości nie zwiastowały jednak przełomu. Tym bardziej gdy do głosu znów doszedł Polski Cukier, a w prawdziwą euforię Arenę Toruń wprawił rzucający za trzy D.J. Newbill. Przed decydującą odsłoną gospodarze prowadzili 66:63, a więc przewaga w całym dwumeczu wynosiła aż 25 punktów!

Stelmet nie powiedział jednak ostatniego słowa. Świetnymi rzutami nadzieje gości przywrócił Martynas Gecevičius. Rywale nie pozostali dłużni. W ostatniej minucie trójkę dającą wyrównanie rzucił Damian Jeszke! Ostatecznie to Stelmet wgrał ten mecz 83:87, ale brązowe medale i tak zawisły na szyjach Twardych Pienrików!

W imieniu całej drużyny dziękuję Wam za ten sezon! Zawsze byliście z nami, w Arenie Toruń i na wyjazdach. Ten medal jest dla Was – powiedział po meczu Łukasz Wiśniewski.

Polski Cukier Toruń – Stelmet Enea BC Zielona Góra 83:87 (23:21, 20:18, 23:24, 17:24)