Zwycięstwo na inagurację Tauron Basket Ligi

Redakcja ChilliTorun.pl

Koszykarze Polskiego Cukru Toruń pokonali na własnym parkiecie zespół PGE Turowa Zgorzelec 86:70 w pierwszym spotkaniu Tauron Basket Ligi 2015/2016

Najwięcej punktów dla Twardych Pierników zdobył Maksym Korniyenko – 23, zaś najskuteczniejszym zawodnikiem gości był Filip Dylewicz, który uzbierał na swoim koncie 21 “oczek”.

Wynik spotkania rzutem za dwa punkty otworzył Łukasz Wiśniewski, który po dwunastu latach przerwy powrócił do rodzinnego Torunia. Przed meczem z rąk prezesa MKS-u Zryw Toruń – Romana Kłosowskiego, otrzymał koszulkę z numerem “13”, w której występował czternaście lat temu.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Torunianie prowadzili w pierwszej kwarcie, lecz podopieczni Piotra Ignatowicza szybko odrabiali straty. Na początku spotkania zdobyli pięć punktów z rzędu i objęli prowadzenie jako pierwsi w tym pojedynku. Później gra toczyła się kosz za kosz. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się dwupunktowym prowadzeniem gości (43:45).

Kluczem do zwycięstwa była trzecia kwarta, którą podopieczni Jacka Winnickiego wygrali aż 27:9. Torunianie bardzo dobrze grali zarówno w ataku oraz defensywie. Bohaterami trzeciej kwarty byli Markeith Cummings i Danny Gibson. Obaj zdobywali punkty z półdystansu, jak i zza linii 6,75 m. Po trzech kwartach na tablicy widniał wynik 70:54 dla gospodarzy.

Czwarta kwarta była kontrolowana przez naszych koszykarzy. Po sześciu minutach gry objęli oni najwyższe prowadzenie w tym meczu (77:56). W końcówce spotkania Filip Dylewicz próbował nawiązać walkę, co skutkowało zmniejszeniem strat do dziesięciu punktów (79:69).

Słabym elementem gry podopiecznych Jacka Winnickiego były rzuty wolne. Na dwanaście rzutów, tylko sześć było celnych. Jednak nie odegrało to większej roli w tym spotkaniu, ale nieskuteczność w tym fragmencie gry może odbić się na wyniku kolejnych rozgrywek.

Kolejne spotkanie nasi ulubieńcy rozegrają w niedzielę, 18 października na wyjeździe z MKS-em Dąbrowa Górnicza, natomiast drużyna ze Zgorzelca już w najbliższą środę zagra w Gdyni z miejscowym Asseco.

Polski Cukier Toruń 86-70 PGE Turów Zgorzelec

(29:25, 14:20, 27:9, 16:16)

Polski Cukier Toruń: Maxim Korniyenko 23, Danny Gibson 17, Markeith Cummings 12, Stefan Milosević 12, Michał Michalak 10, Łukasz Wiśniewski 8, Aleksander Perka 2, Krzysztof Sulima 2, Kamil Michalski 0.

PGE Turów Zgorzelec: Filip Dylewicz 21, Daniel Dillon 14, Jakub Karolak 9, Jovan Novak 7, Damontre Harris 6, Piotr Niedźwiedzki 5, Cameron Tatum 4, Mateusz Kostrzewski 4, Denis Krestinin 0.