Zwycięstwo na koniec roku – Polski Cukier pokonał Start Lublin

Polski Cukier Toruń po raz kolejny wygrał swój mecz pewnie i zajmuje drugie miejsce w tabeli TBL (fot. materiały klubu Polski Cukier Toruń/Andrzej Romański)
Sebastian Górka

Koszykarze Polskiego Cukru Toruń zwycięstwem zakończyli 2015 rok. Pewnie pokonali zespół Startu Lublin 88:63. Było to jedenasty triumf Twardych Pierników w Tauron Basket Lidze w sezonie 2015/16

Najlepszym zawodnikiem Polskiego Cukru był Danny Gibson, który zdobył 14 punktów oraz zaliczył siedem asyst. Poza tym do dorobku drużyny po 13 punktów dołożyli Maksym Kornijenko i Michał Michalak. W ekipie przyjezdnych wyróżnił się Jan Grzeliński z 20 punktami, siedmioma zbiórkami i pięcioma asystami.

W początkowej fazie spotkania gospodarze zanotowali serię 8:0 i dzięki dwóm akcjom Michała Michalaka prowadzili 10:4. Polski Cukier w pierwszej kwarcie nie potrafił jednak zbudować bezpiecznej przewagi. Start doprowadzał do remisu po rzutach Roba Polle’a i Jana Grzelińskiego (12:12). W drugiej części meczu gra torunian zaczęła wyglądać dużo lepiej. Dzięki serii 10:0, w trakcie której wyróżniał się Markeith Cummings, zespół trenera Jacka Winnickiego wygrywał już 31:21. Lublinianie potrafili jeszcze zbliżyć się na dwa punkty m.in. dzięki rzutom wolnym Grzelińskiego, ale później kolejną serię zaliczyła ekipa z Torunia. Na dużą przerwę Polski Cukier schodził z 10-punktową zaliczką (39:29).

Po kolejnej serii 7:0 i trafieniu Stevana Milosevicia w trzeciej kwarcie torunianie prowadzili już 48:31. To pozwoliło gospodarzom na kontrolowanie sytuacji na parkiecie. W końcówce tej części meczu straty zmniejszali trochę Grzeliński i Czujkowski, ale to Polski Cukier wygrywał 63:51. Ostatnia kwarta niczego już nie zmieniła. Zespół trenera Winnickiego był skuteczniejszy i zaliczył jeszcze jedną serię – 12:0. Dzięki trafieniu Michalaka było już więc 80:59. Takich strat lublinianie nie byli już w stanie odrobić. Ostatecznie ekipa Twardych Pierników zwyciężyła 88:63.

Po raz kolejny torunianie dowiedli, że czwarta kwarta jest ich mocną stroną. Przekonali się o tym koszykarze z Lublina oraz kibice zgromadzeni w Arenie Toruń.

Początek spotkania był bardzo trudny, ciężko było wejść w mecz – mówił po meczu trener gospodarzy. – Gra się jednak ustabilizowała i końcówka należała już do nas. Liczymy, że nadchodzący, 2016 rok będzie dla nas udany tak samo jak ten mijający. Życzę tego sobie i Państwu.

Kolejne spotkanie podopieczni Jacka Winnickiego rozegrają w najbliższy poniedziałek, 4 stycznia. We Włocławku zmierzą się z tamtejszym Anwilem. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 20.35. Bezpośrednią transmisję przeprowadzi Polsat Sport.

Polski Cukier Toruń – Start Lublin 88:63 (17:15, 24:14, 24:22, 25:12)

Nikt nie wie skąd się wziął i co robił wcześniej, ale w toruńskim sporcie jako kibic i dziennikarz jest od zawsze. Zna wszystkich i wszyscy znają jego. Prywatnie wielki kibic piłki nożnej, żużla i hokeja.