fbpx
Lekkoatletyka

Rok do Halowych Mistrzostw Europy! Wojciechowski pierwszym ambasadorem

(fot. Paweł Skraba)
Rok do Halowych Mistrzostw Europy! Wojciechowski pierwszym ambasadorem
Mateusz Bąk
REAKCJE

Równo za rok w Arenie Toruń rozpoczną się Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce Toruń 2021. Będzie to jedna z największych imprez w naszym kraju w historii polskiej lekkiej atletyki

Dziś wystartowała oficjalna strona internetowa imprezy torun2021.pl. W Arenie Toruń z kolei zawisł specjalny zegar, który odmierza czas do rozpoczęcia mistrzostw. Te odbędą się w dniach 5-7 marca 2021 roku.

– Dziś mamy równo 365 dni do rozpoczęcia imprezy. W sumie do Torunia przyjedzie około półtora tysiąca osób związanych z imprezą, czyli zawodników, trenerów, służb medycznych, czy dziennikarzy. Mamy przygotowany plan promocyjny, w tym roku najwięcej będzie nas widać przy imprezach lekkoatletycznych, które będą odbywały się w Polsce, ale także na zagranicznych, m.in. na mistrzostwach Europy w Paryżu – mówi dyrektor mistrzostw, prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki Krzysztof Wolsztyński.

Pierwszym ambasadorem toruńskiej imprezy został Paweł Wojciechowski, który w Toruniu ma bronić złotego medalu wywalczonego w 2019 roku w Glasgow.

Obrona tytułu na tej imprezie na pewno będzie trudna, ale nie niemożliwa. Po tym, co dzieje się w konkursach skoku o tyczce i poziomu narzuconego przez rekordzistę świata Mondo Duplantisa już dziś mogę powiedzieć, że poziom tego konkursu na pewno będzie bardzo wysoki mówi Paweł Wojciechowski.

Ostatnie halowe mistrzostwa Europy w Polsce odbyły się w 1975 roku w Katowicach. W 2014 roku w Sopocie, zresztą przy dużej pomocy Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki i na toruńskiej bieżni, odbyły się halowe mistrzostwa świata.

Długo zabiegaliśmy o powierzenie nam organizacji tych mistrzostw. Dwa razy przegraliśmy, raz z Belgradem i raz z Glasgow. Wreszcie w Berlinie w kwietniu 2018 roku powierzono nam organizację tych mistrzostw. Pokonaliśmy holenderski Apeldoorn, który też miał dużo atutów, ale nasze zostały ocenione lepiejmówi wiceprezydent Torunia Zbigniew Fiderewicz.

Sprzedaż biletów na Halowe Mistrzostwa Europy Toruń 2021 rozpocznie się jesienią, po Mistrzostwach Europy w Paryżu. – Biletów w sprzedaży będzie około trzech tysięcy na każdy dzień imprezy. Nie jest to dużo, ale bardzo wiele miejsc musimy zająć dla sponsorów, czy uczestników imprezy – dodaje Wolsztyński.

Ja na pewno będę walczył i dam z siebie wszystko. Na pewno cała reprezentacja tak samo – zapewnia Wojciechowski, który kilka dni temu w Arenie Toruń świętował tytuł halowego mistrza Polski. – Ten sezon nie był dla mnie łaskawy, ale tutaj w Toruniu nastąpiło przełamanie, gdy wywalczyłem złoty medal mistrzostw Polski. No i byłem tu uczestnikiem zawodów, w których padł rekord świata – dodaje.

Niebawem organizatorzy HME Toruń 2021 ogłoszą konkurs dla kibiców na wybór maskotki. Powołani zostaną także kolejni ambasadorzy imprezy.

Pierwszym ambasadorem jest Paweł Wojciechowski, który jest z naszego województwa i jest obrońcą tytułu. Ambasadorów będzie więcej, będą to na pewno największe gwiazdy lekkiej atletyki w Polsce, m.in. Justyna Święty-Ersetic, czy Marcin Lewandowski – dodaje Wolsztyński.

Organizację zawodów wsparły m.in. Miasto Toruń i Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Lekkoatletyka
Mateusz Bąk
@bak_mateusz

Redaktor działu sport, news i kultura. Ukryty w cieniu potrafi nadzwyczaj niespodziewanie zaatakować i przedstawia najszybszy tekst w mieście. Zajmuje się głównie koszykówką i siatkówką, nie stroni również od wnikliwych reportaży i historycznych ciekawostek

Więcej w dziale Lekkoatletyka