Bez goli w Rzeszowie!

(fot. Bartosz Tomczak/chillitorun.pl)
Adam Mroczek

Elana Toruń zremisowała bezbramkowo w wyjazdowym meczu 6.kolejki II ligi z Apklan Resovią Rzeszów. To niezwykle cenny punkt zdobyty na trudnym terenie. W samej końcówce gospodarze kończyli jeszcze w  dziesięciu.

Na trybunach, kibiców Elany wspomagali w dopingu fani Stali Rzeszów. Jednak piłkarze obu drużyn nie dali zbyt wielu emocji swoim kibicom. Pierwsze piętnaście minut to było wzajemne badanie się obu zespołów. Strzałów było jak na lekarstwo, a obie drużyny z trudem dostawały się pod bramkę rywala. Niebezpiecznie pod bramką Michała Nowaka zrobiło się w 22. minucie. Wtedy też, gospodarzom udało się strzelić gola, jednak sędzia uznał, że Bartłomiej Buczek był na spalonym. To jeszcze bardziej nakręciło piłkarzy Resovii, którzy coraz częściej pojawiali się pod bramką Nowaka. Doskonałą okazję w 39. minucie miał Kamil Antonik, jednak z jego strzałem bez większych problemów poradził sobie Nowak. Pod koniec pierwszej części gry głową piłkę do bramki próbował skierować Buczek, na szczęście jego strzał minął bramkę żółto-niebieskich i obie ekipy schodziły na przerwę przy bezbramkowym remisie.

Na początku drugiej połowy obraz gry się praktycznie nie zmienił. Rozochoceni gospodarze cały czas atakowali bramkę Elany, ale brakowało im wykończenia. Sytuacja nieco się zmieniła po upływie 70. minuty. Torunianie zaczęli się częściej pojawiać pod bramką Resovii, lecz również nie potrafili skutecznie wykończyć swoich akcji. Dodatkowo w doliczonym czasie gry drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał zawodnik gospodarzy Dariusz Frankiewicz. Piłkarze Elany zdołali rozegrać tylko jedną akcję, po której sędzia zagwizdał po raz ostatni i mecz zakończył się remisem 0-0. Ten wynik, mimo wszystko należy traktować jako dobry. Po tym spotkaniu Elana zajmuje szóste miejsce w tabeli II ligi z dorobkiem 11 punktów. Następny mecz odbędzie się w niedzielę o godz. 15:00 w Toruniu, a przeciwnikiem będzie Górnik Łęczna.

Apklan Resovia Rzeszów 0:0 Elana Toruń

Resovia: Wojciech Daniel – Mateusz Kantor, Bartłomiej Makowski, Konrad Domoń, Rafał Mikulec – Szymon Feret, Szymon Kaliniec, Dariusz Frankiewicz, Kamil Antonik – Bartłomiej Buczek (90′ David Kwiek), Wadym Straszkewycz (72′ Radosław Adamski).

Elana: Michał Nowak – Kordian Górka, Maciej Felsch, Michał Kołodziejski, Adam Dobosz, Mariusz Kryszak, Maciej Stefanowicz (46′ Artur Lenartowski), Krzysztof Wołkowicz, Dominik Kościelniak (90 Jakub Banach), Damian Zagórski (46′ Mateusz Stąporski), Filip Kozłowski (72′ Daniel Kraska).

Torunianin z krwi i kości. Pasjonat żużla, piłki nożnej i skoków narciarskich (wstanie nawet na konkursy PŚ w Sapporo). Prywatnie kibic FC Barcelony i Liverpoolu. Uwielbia podróżować i napić się dobrego piwa.