(fot. Sławomir Kowalski/torun.pl)

Szanse na utrzymanie pozostają już tylko matematyczne. W ostatnim meczu 32. kolejki II Ligi Elana Toruń zremisowała z Resovią 2:2

Dla obu ekip liczyły się dziś tylko trzy punkty. Różnica polega na tym, że Elana walczy o utrzymanie, natomiast Resovia o awans do strefy barażowej i szansę awansu do I Ligi. Żółto-niebieskich poprowadził dziś Dariusz Grzegrzółka, dyrektor toruńskiej akademii. Poprzedni trener Elany – Bogusław Pietrzak zrezygnował z posady po porażce 1:5 ze Stalą Stalowa Wola.

Pierwsze dwie bramki padły po dośrodkowaniu i celnym strzale głową. Najpierw wynik w 18. minucie otworzył Grzegorz Płatek, na co w 31. minucie odpowiedział Filip Kozłowski. Elana wyszła na prowadzenie po perfekcyjnym wykonaniu rzutu karnego w wykonaniu Mariusza Kryszaka. Niestety, jeszcze przed przerwą celny strzał ze skraju pola karnego oddał Serhij Krykun, dając Resovii remis. W drugiej połowie nie brakowało emocji i ciekawych sytuacji, jednak drogi do bramki nie znalazła żadna ekipa.

Z II Ligi spadną cztery zespoły. Do opuszczenia strefy spadkowej (miejsca 15-18) Elana potrzebuje sześciu punktów przy założeniu, że piętnasta w tabeli Stal oraz czternasty Znicz w tym sezonie już tylko będą ponosić porażki. Do zakończenia sezonu pozostały dwie kolejki.